Новости

На Facebook Messenger доаѓа опција што нема да ви се допадне

Отцепувањето на Messenger како посебна апликација беше јасна причина за повеќе реклами и повеќе кеш...


Младите повеќе им веруваат на Amazon и PayPal, отколку на банките

Истражувањата во САД покажаа дека аферата со Cambridge Analytica не му наштети на Марк Цукерберг ...


Инвеститорите на Facebook жестоко против Цукерберг, бараат оставка

Акционерите се многу гневни на Марк Цукерберг и во крајна инстанца бараат оставка од него, да си замин....


Гостувањето на Цукерберг во Европскиот парламент - добро смислена претстава

Гостувањето на Марк Цукерберг во Европскиот парламент требаше да биде шанса за поставување на конкретни ...


Марк Цукерберг сега настапува пред Европските пратеници

Шефот на Facebook, Марк Цукерберг, наскоро ќе дава отчет и во Европскиот парламент. Претходно Цук...


Facebook ја зацврсти позицијата после скандалот со Cambridge Analyticа

Анализите потврдуваат дека "#deleteFacebook" не доби на сила, затоа што сега уште повеќе се користи, односно...


Рудари ли Цукерберг нова криптовалута со која ќе се плаќа на Facebook

Марк Цукерберг најави на почетокот на 2018 дека оваа година ќе се позанимава со блокчејн технологија....


Facebook на работ на одлучување дали да воведе претплата

Facebook планира да воведе претплата, што следува после скандалот со злоупотреба на личните кориснички податоци...


Марк Цукерберг ќе додаде Дејтинг опција на Facebook

Наскоро ќе се појави нова Дејтинг опција на Facebook, затоа што Марк Цукерберг утврдил дека има 200 милиони корисници што се сингл...


Еврозастапниците бараат од Цукерберг да дојде во Европскиот парламент

Скандалот со Facebook и консултантнската компанија Cambridge Analytica загрози 2,7 милиони потенцијални корисници во...


Facebook собира податоци од „корисници во сенка“

Што значи „корисници во сенка“, или „shadow“ профили? Тоа што Facebook ги има и податоците на вашите ...


Ги променивте ли поставките за приватност на Facebook?

Веќе цела недела во фокусот на вниманието се Марк Цукерберг и Facebook, уште од моментот кога шефот...


Марк Цукерберг со трик пред Конгресот за да изгледа надмоќно

Новинарите забележаа дека Марк Цукерберг седи на дополнително перниче ставено на столицата...


Дик Дурбин го распарчи Марк Цукерберг пред сите

Сенаторот Дик Дурбин сакаше на убав начин да извлече поента за злоупотребата на личните податоци н...


Цукерберг себеси се заштитил од хакери, но не и останатите 2 милијарди корисници на Facebook

Очигледно Facebook не се потрудил доволно да ја заштити приватноста на своите корисници сиве овие ...


Нов скандал за Facebook - Цукерберг и директори бришеле пратени пораки

Facebook се соочува со нови проблеми откако Марк Цукерберг и негови директори се фатени како бришеле веќе испратени пораки до...


Затвор им се заканува на индонезиските претставници на Facebook

Се тресе позицијата на Facebook во Индонезија, тамошните власти започнале истрага против социјалната...


Facebook: Cambridge Analytica имала 87 милиони кориснички податоци

Скандалот со Cambridge Analytica и Facebook пукна уште пред 2 недели, а сега се разгорува. Facebook...


Нови проблеми за Facebook: Интерен допис открил циничен став за корисниците

Ендрју Босворт на своите колеги им напишал во 2016 година: „Ние ги поврзуваме луѓето. Точка. Затоа, се што ...


Тим Кук: Ситуацијата со Facebook е доказ дека мора да се воведе правна рамка

Шефот на Apple, Тим Кук, досега не ја коментираше аферата поврзана со Facebook и Cambridge Analytics...


Видео: Цукерберг повторно ги најде лажните вести во Македонија

Извршниот директор и сопственик на Facebook, Марк Цукерберг во извинувачко интервју за CNN во кое требаше да даде објаснување и да се...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm