Новости

Facebook спрема нова опција за да не извлече од големи проблеми

Ви се случило ли да пратите погрешна порака на погрешна личност? Многу пати, зар не? Facebook сака...


Спецификациите на Samsung Galaxy Note 9 сликовито на Инфографик

Samsung Galaxy Note 9 е нешто ново и револуционерно на пазарот на смартфони, кој повлекува многу иновации со себе, за кои претходно...


По долго чекање Android Messages достапна и на веб

Google по голем број на барања на корисниците конечно ја лансираше специјализираната веб верзија на нивната апликација Android Messages...


Сега и на Snapchat ќе може да бришете пратени пораки

Snapchat е најновата мобилна апликација која на корисниците ќе им овозможи да избришат веќе испратена порака доколку направиле грешка или...


Нов скандал за Facebook - Цукерберг и директори бришеле пратени пораки

Facebook се соочува со нови проблеми откако Марк Цукерберг и негови директори се фатени како бришеле веќе испратени пораки до...


Се зголеми лимитот за бришење на пратени пораки на WhatsApp

WhatsApp реши да го зголеми лимитот кој е предвиден за бришење на веќе испратени пораки, секако под претпоставки примачот воопшто да не...


Внимавајте ако ви се појави сомнителна порака на iPhone

Нов вирус се наметна што ги напаѓа смартфоните и компјутерите на Apple. Се што треба е порака со еден специфичен карактер...


Telegram воведе многу корисна опција, еве што е ново

Telegram, најбезбедната апликација за допишување која максимално ја штити приватноста на корисниците, лансираше нова многу корисна опција...


Instagram ќе го „вади“ Direct за нова апликација

Тимот за развој на Instagram ја тестира можноста Direct опцијата која служи за допишување меѓу корисниците да биде издвоена како посебна...


Сега ќе може да бришете пратени пораки и на WhatsApp

WhatsApp најави дека ја воведува долго бараната опција од корисниците за бришење на веќе испратена порака што ќе ги спаси од незгодни...


Новата реклама за Galaxy Note 8 ќе ве стопи од емоции

Новата реклама за супер фаблетот Galaxy Note 8 многу се разликува од претходните бидејќи наместо да биде посветена на техничките можности...


Google Allo сега директно преведува пораки во чат

Google Allo станува се подобра апликација за допишување бидејќи на располагање ги има сите адути на интернет гигантот. Така е и со новата...


WhatsApp надмина 1 милијарда активни корисници

WhatsApp е новиот сервис во групацијата на апликации на Facebook која има над 1 милијарда активни корисници во текот на денот што е...


Telegram ќе ги уништи вашите тајни пораки

Апликацијата за тајно допишување Telegram воведе нова опција со која пораките во кои има слики или видеа и се дел од secret chat ќе може...


На WhatsApp ќе ги бришете пораките кои по грешка сте ги пратиле

Апликацијата за допишување WhatsApp наскоро ќе ја воведе опцијата за бришење на порака која сте ја испратиле, но без оглед дали е по...


Telegram воведе заштитени видео пораки

Познатата апликација за доверлива комуникација Telegram воведе нова услуга за корисниците, а тоа е можноста за испраќање на видео пораки. 


Facebook Messenger доби нов изглед каде најважни се пораките

Мобилната апликација на Facebook Messenger доби уште една нова надградба која наместо да додава нови функции е посветена на основната...


Viber лансираше нова верзија која е комбинација на Facebook и Snapchat

Меѓусебното копирање на застанува кај апликациите за допишување, па сега и Viber лансираше нова верзија која благо речено е спој на...


WhatsApp наскоро ќе ви дозволи да избришете пратена порака

WhatsApp сервисот за допишување наскоро на корисниците ќе им дозволи да избришат веќе испратена порака. 


Видео: Viber воведе тајни пораки

Мобилната апликација за допишување Viber воведе тајни пораки во кои може да испраќате слики или кратки видеа до 30 секунди на кои ќе има...


Е ова ќе ве изнервира - Facebook ќе пушта реклами во пораките

Рекламите станаа неизоставен дел пред се од мобилната верзија на Facebook, но новата одлука да се пуштат и реклами во пораките во...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm