Новости

Наскоро ќе може да се логирате во Firefox, Chrome и Edge без лозинки

Лесно логирање на Facebook, Gmail и сите кориснички сметки само со отпечаток од вашиот прст или пак USB токен за максимална безбедност


Android корисниците ќе може да праќаат СМС од прелистувачите

СМС порано беше единствен начин за масовна комуникација меѓу луѓето, но сега се користат чет сервиси на интернет. Сепак, СМС останува...


Хрватот Фратриќ е еден од најуспешните „ловци“ на грешки на Microsoft

Хрватскиот инженер Иван Фратриќ, за „Google“ во Швајцарија е еден од најуспешните во пронаоѓање на багови во интернет сервисите на...


Windows 10 Anniversary - 3 недели рок за надградба

Сите корисници имаат рок до 29 јули да ги обноват оперативните системи со Windows 10 бесплатно, затоа што надградбата после таа дата ќе...


И Windows 10 Mobile Anniversary доаѓа на 2 август

Надградбата на Windows 10 Mobile Anniversary наменета за мобилните уреди исто така ќе пристигне на 2 август со што полека се кристализира...


Opera е поштедлива од Edge - нови резултати

Microsoft објави дека нивниот Edge веб-прелистувач е најдобар избор ако сакате да ја зачувате батеријата на вашиот лаптоп. Според нив...


Microsoft со масовна надградба нa Windows 10 - топ новитети

Microsoft ја лансираше најновата и досега најголема надградба за десктоп верзијата на оперативниот систем Windows 10 која добива еден куп...


Windows 10 ги спречува корисниците за Chrome и Mozilla

Microsoft во најновата верзија на Windows 10 воведе нов систем на потсетување на корисниците да не ги инсталираат интернет прелистувачите...


Windows 10 - најважните кратки патеки

Ова се најважните кратенки кои најчесто се користат во новиот Windows 10...


Дојде и тој ден, пристигна Windows 10

Новата верзија е достапна за компјутери и таблети, а до крајот на годината и за мобилните уреди...


 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus