Новости

Nokia 9 PureView реши еден проблем предизвика поголем

HMD Global неодамна лансираше софтверска надградба со која требаше да ја подобри прецизноста и функционалноста на вградениот скенер за...


Apple догодина ќе лансира iPhone 5G со модем на Qualcomm

Apple ќе застане цела година зад конкурентите пред да го лансира својот прв iPhone смартфон кој ќе има 5G мобилна конекција. Секогаш...


Ќе лансира ли HTC 5G смартфон до крајот на 2019

На почетокот на 2019 година протекоа информации дека брендот HTC развива смартфон со 5G технологија, к...


Lenovo, и ZTE ќе ги објават 5G моделите, а LG ќе задоцни

5G смартфоните на Lenovo и ZTE ќе излезат до крајот на овој месец, а LG малку ќе задоцни со V50 5G...


Huawei со неверојатен раст на приходите од 39% во I-квартал

Huawei соопштува дека во првиот квартал приходите се зголемени за неверојатни 39%, односно компанијата инкасирала....


Нема да имаме веќе преглед на лајкови на Instagram

Instagram сака следбениците да се фокусираат на содржината, а не на бројот на лајкови. Тоа е причината зошто ја тестира новата опција за...


Samsung Galaxy View 2 таблетот на преклоп изгледа одлично

Samsung Mobile го подготвува новиот таблет на преклоп Samsung Galaxy View 2 кој има вграден држач и постулат па така може да го поставите...


Huawei останува посветен на јунски пласман на Mate X

Huawei нема намери да го одложи пласманот на веќе најавениот Huawei Mate X за во септември како што се проширија шпекулации во последно...


Yota Phones прогласи банкрот поради долгови

Рускиот производител Yota Phones поради неможноста да ги врати долговите и обврските кон доверителите прогласи банкрот.


Наскоро доаѓа и Samsung Galaxy A10e

Samsung Mobile ќе ја прошири повторно серијата во средната висока со новиот модел Samsung Galaxy A10e за кој доби Wi-Fi сертификат што е...


Nokia 9 PureView доби значајни софтверски подобрувања

HMD Global ја лансираше втората поголема софтверска надградба за подобрување на перформансите на премиум смартфонот со пет главни камери...


Првиот електромобил на соларен погон почнува со сериско производство

Sono Motors е компанија од Минхен, која најавува производство на првиот соларен електричен автомобил...


Популарноста на „123456“ лозинката со текот на годините не се намалува

Корисниците се уште користат лесни лозинки и покрај сите предупредувања за безбедноста и едукација ...


Видео: Lenovo Z6 Pro доаѓа со скенер вграден во дисплејот

Lenovo долго време веќе го најавува претстојниот премиум смартфон Lenovo Z6 Pro кој според сите досегашни најави се очекува да понуди...


Наскоро ќе се знае кога ќе биде лансиран OnePlus 7

Главниот извршен директор на OnePlus Пит Лау, преку својот Twitter профил најави дека на 23 април компанијата ќе направи голема најава на...


Прво видео од Huawei Mate 20 X 5G

Huawei наскоро треба да го претстави својот втор 5G смартфон за кој од самиот директор Ричард Ју пристигна и официјална потврда. Првично...


Прикажан одличниот дизајн на Redmi Y3 со 32 MP селфи камера

Протече прво видео кое го прикажува одблиску дизајнот на претстојниот супер сефли смартфон Redmi Y3 како дел од понудата на суб-брендот...


Дали беше тоа Apple iPhone 11 во рацете на извршниот директор на Foxconn?!

Моментално сме април, 2019 година, а во септември оваа година Apple ќе ги претстави новите iPhone модели....


Блокада на порнографските страници за помлади од 18г.

Со законот за малолетници Британците сакаат да го спречат пристапот кон порнографските страници..


Променете ги лозинките на Instagram, Facebook повторно ја зафркна работата

Facebook во март призна дека чувал стотици милиони лозинки од своите корисници, кои се целосно незаштитени...


BlackBerry ја лансираше Red Edition верзијата на KEY2

BlackBerry засега не е активен со нови смартфони, но затоа примени добро позната маркетиншка тактика за лансирање на нова боја на веќе...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm