Новости

Колку мобилен интернет користат Европјаните?

Според истражувањето на GlobalData Европјаните се „гладни“ за мобилен интернет и се меѓу најактивните корисници, па така во просек...


Twitter Lite ќе ги спаси тие со ограничен интернет

Twitter Lite е новата скратена и поедноставена верзија на мобилната Android апликација која е наменета за корисниците за ограничен...


Новиот Apple Watch ќе има телефонски број како поврзаниот iPhone

Apple се уште ја загрева сцената на „Стив Џобс“ театарот во Калифорнија и првиот продукт кој го претстави е третата генерација на...


Интернетот премногу брзо ви се троши, ова се можните причини

Паметните телефони и електронските уреди ги користиме секојдневно, но дали сме свесни колку инсталираните апликации на нашите телефони и...


Google Triangle - Експриментална апликација за повеќе интернет

Google Triangle е нова апликација за смартфон почетно лансирана за Android преку која ќе може да се осигурате дека вашиот месечен...


ЕУ ги укина трошоците за роаминг, но со фер користење на дата

Мобилните оператори ширум Европската Унија повеќе нема да може да наплаќаат екстра пари за исти услуги во роаминг, па така сите со СИМ...


YouTube Go пристигна за тие што имаат слаб интернет

Google ја лансираше новата мобилна апликација YouTube Go која е намената за земјите во развој каде интернет мобилната инфраструктура е...


Која земја ја има најбрзата 4G LTE мрежа?

Според последните мерења на OpenSignal за последниот месец изненадувачка најбрзата 4G LTE мрежа се наоѓа во Сингапур со просек од...


Opera Mini активира Video Boost за безгрижно гледање видеа

Opera Mini воведе нов Video Boost режим на работа за ултра заштеда на интернет сообраќај со компресија на содржини без притоа да има...


Фантастична летна понуда од Вип - Неограничени минути, СМС и интернет

Од денеска Вип ги изненадува своите Вип припејд корисници со уште една одлична промотивна понуда за неограничена и безгрижна...


Одлични вести - Паѓа роамингот со Србија, Босна и Црна Гора

Добри вести за балканските граѓани кои од 30-ти јуни ќе користат се поевтин роаминг услуги во Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина. Со...


Летово ќе муабетиме евтино од Србија, БИХ и Црна Гора

АЕК подолго време договараше поевтин роаминг со претставници од Балканот и долго очекуваните поевтинување конечно се реализираат и тоа во...


5G мрежата на Samsung збесна - Рекорд од 7.5 Gbps

Samsung започна со првите експерименти со 5G технологијата кои уште на старт прикажаа импресивни резултати, па така фиксната станица...


Проверете колку ви троши смартфонот со iOs 8

Корисниците на iPhone кои употребуваат мобилен интернет на претплата или во пре-пејд досега сигурно знаат како да проверат колку имаат...


Советуваме - Следете го мобилниот сообраќај на iOs

Сите сопственици на iPhone или iPad кои го користат својот уред за поврзување на интернет преку мобилна конекција треба да имаат увид во...


Совет како да заштедите на сметката за мобилен

Постојано расте бројот на корисници кои купуваат нови паметни телефони и се повеќе ги користат интернет сервисите, но доколку не...


Конечно интернет пребарувач кој не ве шпионира

Duckduckgo е релативно нов интернет пребарувач чие главно мото е дека не ги следи корисниците и не прибира информации од нивните...


WhatsApp нема да се претвори во Facebook

Откако Facebook ја превзема компанијата која ја изработи апликацијата за допишување WhatsApp се појавија голем број на предвидување дека...


Opera Max ќе ви заштеди 50% од сметката за мобилен

Opera Software ја промовираше новата мобилна апликација Opera Max која ќе ви заштеди до 50 проценти од вашата сметка за мобилен, односно...


Facebook ќе ве изгори се сметката за интернет

Наскоро ќе започне да се применува новиот систем за видео реклами на Facebook, најкористената светска социјална мрежа, но корисниците...


 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus