Новости

Најпопуларната игра Player Unknowns Battlegrounds сега и на Android

Player Unknown's Battlegrounds како моментално најпопуларната игра за преживување со акција се преселува и на мобилните уреди и...


Серијата Westworld добива мобилна видео игра

Популарната научно-фантастична серија Westworld ќе добие своја мобилна видео игра која за потребите на HBO тв операторот ќе ја изработи...


Nintendo лансираше нова детска игра за смартфон

Nintendo продолжува со силно темпо да лансира нови игри за смартфон како платформа на која сака да обезбеди што е можно поголемо...


NBA 2K18 пристигна за iPhone најреална досега

Кошаркарската симулација NBA 2K18 е лансирана за iPhone и iPad со неверојатно реална графика која е убедливо најдобра досега со одличен...


Carmageddon: Crashers ветува адреналиска забава на смартфон

Carmageddon: Crashers е ново продолжение од старата франшиза, но овој пат наменето за смартфон уредите со променет гејмплеј и динамика....


Mobile Gun: Апликација со која може да пукате во кого сакате

Ако се чувствувате фрустрирани во присуство на шефот, пријателот или семејството, и низ глава ви минува мислата дека сакате да исчезнете...


The Elder Scrolls: Legends наскоро бесплатно за Android

Bethesda објави дека играта The Elder Scrolls: Legends во текот на овој месец ќе биде лансирана за Android платформата. Станува збор за...


Светскиот пазар на мобилни игри ќе вреди 58 милијарди долари

Сите чувствуваме дека се повеќе се играат игри на мобилните телефони и тоа го имало отсекогаш, а сега уште повеќе. Новите игри, новите...


Играњето на игри на мобилен победува страв, болка и траума

Ако се чувствувате нервозни, под стрес или трпите хронична болка, може да побарате помош кај лекар или едноставно да одиграте едноставна...


Sony се посериозен за креирање на игри за мобилен

Sony долго време одолева да се вклучи на пазарот на мобилни игри кои се уште не им се предизвик бидејќи се фокусирани на конзолите, но со...


Facebook го лансираше Gameroom - Ново место за пронаоѓање забавни игри

Facebook Gameroom e новата сервисна апликација на социјалната мрежа преку која ќе може да ги пронајдете сите забавни наслови од видео...


Pokemon Go забрани лов на Покемони од автомобил

Новата измена на Pokemon Go ќе ги спречи гејмерите да ловат Покемони додека се во движење во автомобил бидејќи на тој начин имаат...


Sony разочара, нема мобилни PlayStation игри за Европа

Sony донесе лоша одлука со тоа што не планира да ги лансира PlayStation игрите за мобилните платформи надвор од Јапонија и селектирани...


На Telegram „шпиунски“ ќе се играат и мобилни игри

Популарната апликација Telegram за безбедна комуникација реши да им овозможи на корисниците да играат забавни мобилни игри. Воведено е...


Мобилната хит игра Fruit Ninja ќе добие филм

Снимањето на филмови според видео игри станува нов тренд бидејќи студијата за анимација открија дека дечињата ќе сакаат да ги погледнат...


NBA 2K17 пристигна за сите мобилни платформи

Новата кошаркарска симулација NBA 2K17 е лансирана за сите популарни мобилни платофрми како iOs и Android, а има и прилагодена верзија...


Заврши Покеманијата, но играта се уште заработува милиони

Најновите статистички податоци покажуваат дека 80% од гејмерите кои ја инсталирале Pokemon Go повеќе не ја играат активно, но...


Се сеќавате ли на Digimon? Епа, има игра и за вас

Со оглед на огромниот успех на Pokemon Go кој се должи на забавниот гејмплеј и ловот на покемони во вистинскиот свет се прашуваме дали...


Pokemon Go ги сруши рекордите и на Android

Pokemon Go за помалку од еден месец и со ограничен пласман во САД, Јапонија и неколку европски земји успеа да прерасна во најуспешната...


Навалата за Pokemon Go ги блокираше серверите

Новата хит игра Pokemon Go има тежок старт со ограничен пласман во одредени региони во светот, пласирање на штетен софтвер од страна на...


Стартува лансирањето на Pokemon Go со пренесена реалност

Долго очекуваната игра Pokemon Go стартува со пласманот на мобилните платформи Android и iOs, но достапноста се уште не е глобална, па...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus