Новости

Samsung во невоља поради слабата продажба на iPhone X

Samsung во овие моменти не знае дали да се радува или да биде загрижен бидејќи продажбата на нивниот најмоќен конкурент Apple со скапиот...


Кога сите мислеа дека е крај со биткоинот милијардер вложи цело богатство

Додека многумина економисти веќе го отпишаа биткоинот како „мртво“ платежно средство мистериозен инвеститор во само една трансакција...


Sony: Нова мобилна платформа за такси превоз

Sony влегува во бизнисот со такси службите и вештачката интелигенција. Сигурни сме дека гигантот ќе направи драстични промени...


Кул опција на Instagram која постои веќе 1 година

Instagram минатата година ја презентираше опцијата Collections, нов начин за организирање на сликите внатре во апликацијата во различни...


Лејла Такајами со интересно објаснување за роботите

Лејла Такајама е дамата што ни ја објаснува работата на роботите од поинаква перспектива. Таа сака да каже дека и дома...


Апликација на Facebook - Дали некој ве избришал

Facebook може да ви го даде одговорот ако некој ве избришал. Апликацијата Who Deleted Me ќе ги следи сите на вашиот список...


Што ќе донесат новите Huawei MediaPad M5 таблети?

Huawei на престојниот MWC 2018 во Барселона ќе ги чува главните смартфон адути, но затоа пак ќе лансира нови квалитетни таблети меѓу кои...


Видео: Биткоинот беше предвиден уште пред дваесет години

Нобеловецот и еден од пионерите на модерната економија Милтон Фридман уште во 1999 година успешно прогнозираше дека ќе се создадат...


Елон Маск ќе лансира сателити за супер брз интернет

Иноваторот и ексцентричен милијардер Елон Маск има нова амбиција за обезбедување на супер брз интернет на различни точки на планетата...


Нема зима за криптовалутите во Швајцарија

Швајцарија како еден од најважните економски центри во светот не планира да ги суспендира криптовалутите, напротив ќе создаде позитивна...


Вип ја стартува кампањата за безбедност на децата на интернет

Водејќи се од својата долгорочна посветеност за промоција на вистинските општествени вредности, а во согласност со добро познатото мото...


Наскоро поевтин роаминг со Бугарија

При посетата на претседателот на регулаторното тело надлежно за електронски комуникации во Бугарија, Росен Жељазков на македонската...


Samsung го откри рингтонот за Galaxy S9

Samsung Mobile направи невообичаен промотивен потег со тоа што предвреме го откри новиот рингтон наменет за смарт телефонот Galaxy S9 кој...


Први детали за солидниот Nokia 4

HMD Global најверојатно наскоро ќе лансира уште еден солиден смартфон во средната класа со прифатлива цена. Станува збор за моделот Nokia...


Вредноста на биткоин двојно ќе се зголеми во 2018!?

Вредноста на биткоин во наредните 6 месеци двојно ќе се зголеми и ќе достигне неверојатни финансиски врвови, на коишто беше...


Google со мала промена го отежна крадењето на сликите

Google за пребарувањето на фотографиите го отстрани копчето "view image", поради што за луѓето би било потешко директно...


Intel се спрема за жестока борба на суд

Intel доби 32 тужби поради оштетување за безбедносни пропусти. Конкретно проблемот е во безбедносните пропусти што се...


Samsung Galaxy Tab S4: Излегоа спецификациите од GFXBench

Samsung ќе ги презентира Galaxy S9 и S9 Plus на крајот на неделава, но ќе го лансира и Galaxy Tab S4 таблетот. Прв пат дознавам...


Голем удар врз Facebook кој може да се одрази низ цела Европа

Facebook се соочува со голем проблем во Европа откако по изгубениот спор на суд во Германија за нарушување на приватноста на корисниците,...


Роботите се поголема закана за работниците во Источна Европа

Поради процесите на миграција и преселба на младите кадри кон западноевропските држави во делови од Источна Европа постои голем недостиг...


Можат ли криптовалутите да ги надминат доларите и еврата?

Криптовалутите и натаму не се доволно моќни, ниту јасно дефинирано во реалниот промет за да бидат замена за интернационалните валути како...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus