Новости

Детално: Huawei Mate 20 со „капка роса“ дизајн, 20 Pro со ултра брзо полнење!

Huawei ја подигна естетиката на својата Mate линија на повисоко ниво. Заоблениот OLED дисплеј е навистина...


Huawei Mate 20 и Pro се официјализираа со скенер вграден во екранот

Huawei е третиот производител на смартфони во светот веднаш после Samsung и Apple, кој денес ги презентираше Mate 20...


Samsung Galaxy S9 ќе стартува со Android Pie бета програма

Samsung Mobile наскоро ќе стартува со бета програма за тестирање на софтверската надградба за Samsung Galaxy S9 со верзијата Android 9.0...


Добавувачите на Apple се сомневаат во голем успех на iPhone XR

Тајванските добавувачи на Apple според инсајдерски информации пренесени од Digitimes се сомневаат во голем успех на смартфонот iPhone XR...


Huawei Watch GT има батерија за цели две недели

Huawei официјално го најави новиот модел на смарт часовник Huawei Watch GT за кого ветува дека има супер издржлива батерија која со само...


Nokia X7 официјално претставен со новиот S710 дисплеј

HMD Global ја тргна завесата и од новиот Nokia X7 модел кој е официјализиран, односно станува збор за интернационалната верзија на веќе...


Vertu се враќа од „мртвите“

Vertu како бренд кој креираше многу луксузни и уникатни мобилни телефони помина низ тежок период на промена на сопствеништвото и...


Дали Xiaomi Mi Mix 3 ќе има 5G мрежа и 10 GB RAM?

Xiaomi предизвикува огромно внимание со новиот тизер кој ги разгори шпекулациите за претстојниот моќен смартфон Xiaomi Mi Mix 3.


LG V40 ThinQ се очекува да го добијат корисниците до 19 октомври

LG V40 ThinQ се очекуваат да бидат лансирани од T-Mobile на 19 октомври, а некои корисници го добија уште од вчера...


Почина ко-основачот на Microsoft, Пол Ален

Ко-основачот на Microsoft, Пол Ален, почина од компликација на не-Хочкинов лимфом, објавила неговата фамилија....


Со овој чекор напред Дубаи станува „најпаметен град во светот“

Наместо класично такси во Дубаи, во одредени делови од градот, на пократки дестинации патниците ќе...


Tesla Inc. го надмина Mercedes со продажбата

Бројот на произведени примероци Model 3 минатата недела надмина 100 илјади парчиња. На пазарот на САД...


Новиот Palm мини смартфон оди контра трендовите

Palm е нов мини смартфон кој има неверојатно мал дисплеј од само 3,3 инчи, потфат кој не е преземен повеќе од 5 години бидејќи во...


Настап на Еминем снимен со камерата на Pixel 3

Google ја продолжува соработката со телевизиската мрежа ABC од САД, па така вечерашниот настап на популарниот рапер Еминем како дел од...


Откриена ли е големината на Samsung Galaxy Note 10?

Можеби се уште е рано да се шират шпекулации за конкретни компоненти на фаблетот Samsung Galaxy Note 10 до чија промоција има уште речиси...


Гејминг платформата на Facebook оди и на смартфон

Facebook пред неколку месеци ја лансираше својата специјализирана сеопфатна платформа за гејминг, а сега истата станува целосно достапна...


Две нови корисни видеа за функциите на Apple Watch 4

Apple креираше две нови промотивни видеа кои на едноставен и прецизен начин ги покажуваат новитети на смарт часовникот Apple Watch Series...


Huawei Mate 20 ќе има супер брзо полнење на батерија

Huawei Mate 20 се очекува утре во полн сјај да биде официјално презентиран во Лондон заедно со исто така моќните модели Huawei Mate 20...


Nokia 5.1 Plus добива Android 9.0 Pie до крајот на 2018

HMD Global потврди годинава дека четири од своите Nokia-брендирани смартфони ќе добијат Android 9.0 Pie ...


Најава за Lenovo S5 Pro со импресивна предна двојна камера

18 октомври ќе биде денот кога Lenovo го презентира новиот модел S5 Pro. Pro е подобрена веерзија ...


Samsung Note 9 се покажа како одлична инвестиција

Samsung Galaxy Note 9 стигна и во рацете на Telefoni.mk, кого го тестиравме и направивме одлични фотографии. Ако сакате подеталниформации...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm