Новости

Резултати на Microsoft покажуваат дека Edge е најдобар прелистувач

Microsoft тврди дека со користењето на неговиот Edge прелистувач, ќе направите батеријата на лаптопот да ви трае...


Наскоро ќе може да се логирате во Firefox, Chrome и Edge без лозинки

Лесно логирање на Facebook, Gmail и сите кориснички сметки само со отпечаток од вашиот прст или пак USB токен за максимална безбедност


Mozilla Firefox Reality - Најбрзиот прелистувач од иднината

Не постои технолошка компанија што не вложува во виртуелна и проширена реалност. Mozilla е убедена исто така...


Android корисниците ќе може да праќаат СМС од прелистувачите

СМС порано беше единствен начин за масовна комуникација меѓу луѓето, но сега се користат чет сервиси на интернет. Сепак, СМС останува...


Windows XP и Vista ќе бидат напуштени од Mozilla во јуни

Mozilla Firefox конечно одлучил да каже збогум на одамна напуштените оперативни системи на Microsoft. Windows Vista е оперативен систем...


Firefox Focus: Нов мобилен прелистувач ќе ги блокира рекламите

Firefox објави нов интернет прелистувач за Android. Новиот Focus прелистувач се фокусира на безбедноста на корисникот, кој содржи и...


Фишинг напад: Како да се спасат корисниците на Firefox и Chrome

Експертите за безбедност на интернет предупредуваат дека деновиве има фишинг напад, кој ги злоупотребува пропустите во Google Chrome и...


Mozilla го редизајнираше идентитетот со ново лого

Mozilla направи ново лого, со нов фонт и нови бои. Компанијата го нема направено ова уште од 1998 година. Ова е како последица откако...


Google Chrome ја потврди својата доминација во 2016!

Internet Explorer на почетокот на 2016 година заземаше дури 46% од пазарот на веб прелистувачи во светот. Google Chrome тогаш заземаше...


Opera е поштедлива од Edge - нови резултати

Microsoft објави дека нивниот Edge веб-прелистувач е најдобар избор ако сакате да ја зачувате батеријата на вашиот лаптоп. Според нив...


AdBlock отсега достапен за Microsoft Edge

Бројни корисници на Google Chrome и Mozilla Firefox одамна имаат инсталиран AdBlock додаток, додека оние што го користат веб...


Facebook - нови реакции за Google Chrome и Mozilla Firefox

Ако ви е сиромашна дополнителната опција Reactions на Facebook инсталирана во Like копчето, може да инсталирате додаток за Google, кои ќе...


Firefox 40 за Android и Windows 10 - рефреширан и убав

Нова верзија на Firefox е достапна - Firefox 40, кој содржи одредени новитети...


Погледнете како светот се префрли од Explorer на Chrome

Денес речиси сите здраво за готово знаеме дека Internet Explorer е врста која е изумрена и речиси никој не го користи, но пред само...


Шефот на Mozilla бесен заради Microsoft Edge

Windows 10 е преземен од над 14 милиони корисници во првите 24 часа...


Flash Player повторно вратен во нормала

Ноќниот кошмар со Flash Player завршува, компанијата Adobe конечно ги поправи двата пропуста...


Flash додатокот исклучен во Firefox поради пропусти

Flash додатокот содржи 3 безбедносни пропусти...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm