Новости

Сите Nokia смартфони ќе бидат надградени со Android 9 Pie

HMD е една од неколкуте компании што ќе ги надградат сите смартфони што се лансирани со Android 9 Pie...


Nokia A1 Plus ќе биде новиот знаменосец на HMD Global

HMD Global изгледа дека е во фаза на развој на новиот знаменосец Nokia A1 Plus. Познато е дека ќе има Snapdragon 84...


Четири Nokia смартфони добиваат Face Unlock во претстојниов период

HMD Global продолжува да ги изненадува фановите на Nokia со подобрување на нивните омилени уреди, неколку месеци....


Nokia 8 Sirocco: „Обичниот живот бара екстравагантен телефон“

Nokia го презентираше својот 8 Sirocco премиум модел на MWC саемот во Барселона. Моделот има IP67 сертификат...


Twitter: Најспоменуван телефон од Барселона е Nokia 8110

Nokia доби многу награди на Mobile World Congress 2018 во Барселона. Најмногу внимание привлече со повторно...


Nokia ќе засили темпо со два премиум смартфони

Nokia имаше солидна презенација на MWC 2018 со неколку нови модели, но недостасуваше вистински премиум смартфон со тотална моќ. Затоа...


HMD Global со арсенал смартфони во Барселона за MWC 2018

HMD Global на штандот во Барселона излезе со Nokia 6, Nokia 7 Plus, Nokia 8 Sirocco, Nokia 8810(банана телефонот во комплет...


8810 е новиот „банана модел“ на Nokia

Првиот „банана телефон“ на Nokia беше лансиран во 1996 година, кој народски го нарекувавме телефон на лизгање...


Nokia 8 Sirocco ќе биде премиум модел

HMD Global го заштити името Nokia 8 Sirocco кој го планира за нивниот следен моќен и супер квалитетен смартфон од средната класа со...


Nokia 8 и Nokia 9 наскоро доаѓаат во пакет

HMD Global планира да реализира глобален пласман на новите премиум смартфони Nokia 8 и Nokia 9 кои наскоро ќе пристигнат точно навреме во...


Нов и чист Android 8.0 Oreo е креиран за Nokia 8

HMD Global објави дека Android 8.0 Oreo отсега е достапен за смартфонот Nokia 8...


Nokia 8: Издржува ли гребење, палење и виткање?

Му дојде редот и на Nokia 8 кај јутуберот JerryRigEverything, кој важи за голем бренд кога станува збор за тестирање на премиум модели на...


Samsung Galaxy S8 и S8+ се најпродавани Android телефони во Q2

Strategy Analytics објавила извештај за најпродавани телефони - најпродавани Android телефони се Samsung Galaxy S8 и S8+, а од iOS се...


Ова се процесорите за новите Nokia смартфони

Како што раководството на HMD Global најави до крајот на годината ќе бидат лансирани уште неколку нови смартфони со Nokia брендот, а сега...


Моќниот Nokia 8 чини 450 долари или е голема измама

Кинескиот сајт за продажба JD.com уште не промовираниот Nokia 8 го постави на својата веб страна со цена од 450 долари како и листа на...


Стар Nokia може да продадете за 1000 еу!?

Корисниците се повеќе се враќаат на старите добри мобилни телефони...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm