Новости

Honor 20 Pro се појави без дупка за селфи камерата

Huawei преку својот суб-бренд се подготвува за лансирањето на новиот квалитетен смартфон од средната висока класа Honor 20 Pro кој ќе има...


Huawei Y9 Prime 2019 се појави со pop-up селфи камера

Huawei решението за целосен екран без никакви пречки ќе го бара во експерименталниот модел Huawei Y9 Prime 2019 кој ќе има pop-up селфи...


Samsung ќе има и селфи камера вградена под дисплејот

Samsung Mobile работи на ново решение за селфи камерата на идните смартфони која би била вградена под самиот дисплеј, па така ќе се добие...


Xiaomi ќе прави смартфон со јазол наместо засек

Xiaomi регистрираше нов патент кој треба да даде решение за целосниот екран со што е можно помалку пречки во видното поле. Станува збор...


Samsung го прифати засекот кај двата нови дисплеја

Samsung досега го одбиваше засекот, но изгледа дека се покажа како практичен потег и затоа го прифати...


Samsung патент со засек и сензор за отпечатоци на цел екран

Откриено е дека Samsung аплицирал за патент со оптички вграден скенер за отпечатоци во дисплејот...


Како Google го реши огромниот засек на Pixel 3 XL?

Google имаше солидна промоција на новите моќни смартфони Pixel 3 и Pixel 3 XL, но за поголемиот модел доби одредена доза на критики...


Нова слика од Huawei Mate 20 дава одличен преглед на дизајнот

Huawei Mate 20 е се поблиску до финалната презентација и досега се познати голем дел од неговите потенцијални спецификации, па дури и...


Тинејџер го откри Google Pixel 3 Xl

15 годишниот тинејџет Ишар Агарвал целосно го откри претстојниот Google Pixel 3 XL кој е една од најлошо чуваните тајни досега на Google....


Nokia 7.1 Plus ќе дојде со Zeiss камера

Од претстојниот Nokia 7.1 Plus се појави нов визуелен рендер кој открива многу детали за самиот дизајн, па така се дознава дека уредот ќе...


Nokia 9 доаѓа без засек на врвот

HMD Global ќе направи мала отстапка во дизајнот во високата класа, па така претстојниот премиум смартфон Nokia 9, нема да понуди целосен...


Huawei има одлична идеја за смартфон без засек на врвот

Huawei развива нов концепт на дизајн за смартфон со Full дисплеј, но наместо со засек на врвот на екранот, планира да постави дупче во...


Xiaomi откри многу детали за Redmi 6 Pro

Xiaomi покажа доза на нестрпливост пред промоцијата на новиот Redmi 6 Pro, па така предвреме на социјалните мрежи ги откри официјалните...


Nokia X6 ќе овозможи криење на засекот

Nokia X6 смартфонот кој има Full дисплеј доби нова софтверска надградба со која корисниците може да го тргнат темниот дел од засекот на...


Ефектот со внимателно дизајнираниот засек на iPhone X профункционира

Apple го претстави iPhone X во септември, а за неговиот дизајн имаше различни реакции. Сите беа воодушевени...


iPhone SE 2 ќе има засек на врвот како iPhone X

Apple веќе не е тајна дека подготвува нова верзија на нивниот најевтин модел iPhone SE од втората генерација. Сега, се појави наводно и...


Alexa конечно доби прилагодена верзија за iPhone X

Апликацијата за Alexa гласовниот асистент на Amazon конечно доби специјализирана верзија за iPhone X која е прилагодена на Full дисплејот...


Концепт дизајн на Samsung Galaxy S10 со засек

Samsung изгледа дека сериозно се одлучил за да презентира премиум смартфон со засек од горната страна....


Samsung ќе дизајнира засек во Galaxy S10

Samsung прави се што може повеќе во дизајнирањето на убав дисплеј за корисниците...


Први фотографии од HTC U12+ покажуваат дека нема да има засек во екранот

Новиот знаменосец на HTC нема да го следи трендот на засек во дисплејот, но ќе има импресивен дизајн со мала рамка


LG G7 ќе има двојна камера назад, засек во дисплејот напред

Наскоро пристигнува G7, новиот смартфон од високата класа на LG, кој донесува неколку посакувани, но и неколку непосакувани карактеристики.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm