Новости

Колку плаќа Apple за да произведе iPhone X

Пред 10 дена Apple го презентираше iPhone X, јубилејниот смартфон на компанијата, кој е најскапиот смартфон досега. 64GB моделот ќе биде...


iPhone X чини 999 долари, но колку чини неговата изработка?

Apple се чини дека го има во раце еден од најпрофитабилните смартфони досега. iPhone X ќе се продава по цена од 999 долари за основниот...


Apple ќе доминира со новиот iPhone X со тотална моќ

Apple како никогаш досега во една година лансираше дури три супер моќни смартфони, но вистинскиот победник е убедливо iPhone X кој е...


Samsung - Следната година ќе лансираме флексибилен смартфон

Ко Донг-џин директорот на мобилната дивизија на Samsung на прес конференција во Јужна Кореја даде ексклузивна изјава дека следната година...


Фото: iPhone X спореден со неговите претходници

RedmondPie објави интересни фотки на кои се гледа модел или прототип на iPhone X сликан до неговите претходници iPhone 7 и iPhone 7 Plus...


iPhone Edition ќе се вика јубилејниот телефон на Apple

Само уште 9 дена имаме преостанато додека Apple да ги открие моделите од 2017 година. Сигурни извори од пакувањето на Apple телефоните...


LG постави гигантски OLED дисплеј во Дубаи

Најголемиот OLED дисплеј во светот го презентираше компанијата LG во Дубаи, кој располага со напреден комерцијален дисплеј и превисока...


LG V30 ќе има поголем OLED екран, но помало тело од LG V20

LG V30 ќе биде првиот предводник со пластичен OLED FullVision дисплеј, кој ќе биде совршен за VR апликациите...


Apple ќе му даде милијарди на LG за OLED панели

Apple ќе му префрли 2,7 милијарди долари на LG Mobile за продизводството на OLED панели кои единствено ќе се користат за сите модели на...


Apple планира да му нанесе удар на Samsung

Apple размислува повеќе да не одвојува стотина милиони долари годишно од својот буџет и наместо да набавува веќе изработени OLED екрани...


iPhone 8 со нов дизајн: 4мм рамки и цена од 1100 долари

Овој дизајн на iPhone 8 е наводно конечен, при што излегоа информации дека рамките на телефонот ќе бидат само 4мм...


iPhone 8 сепак, со скенер на задната страна

Иако наголемо се прогнозираше дека Apple ќе стигне навреме да ја усоврши технологијата за поставување на скенерот за отпечатоци под...


Google Pixel XL 2 ќе има рамка осетлива на допир

Google за својот следен премиум смартфон Pixel XL 2 планира слични функции како кај HTC 11 U со рамка околу екранот која е осетлива на...


LG V30 за прв пат доаѓа и во Европа

LG Mobile за прв пат ќе лансира смартфон од V серијата во Европа откако се создаде голем интерес кај фановите. Затоа се очекува...


Samsung доживеа голем скок благодарение на Apple

2016 беше тешка година за Samsung, поради Galaxy Note 7. Како и да е, Семи не може да го потресе скандалот со фаблетот, затоа што...


И Pixel смартфоните на Google ќе имаат Always On дисплеј

Google размислува следната генерација на Pixel смартфоните да располагаат со опцијата Always On која постојано на дисплејот прикажува...


Apple догодина ќе користи само OLED дисплеи

Apple најверојатно од следната година сите свои смартфони кои ќе ги лансира ќе користат само OLED дисплеи за што веќе се потпишани...


Видео: Vivo ќе ги претрка Apple и Samsung со скенер вграден во екранот

Од Кина излезе ново видео на кое е прикажан модел на Vivo кој има вграден скенер за отчитување на отпечатоци од прстот во самиот OLED...


LG V30 ќе има OLED дисплеј, но без помошен екран

LG Mobile најверојатно ќе го прекине развојот на смартфони со два екрани од кои еден помошен со новиот LG V30 модел. За овој премиум...


Samsung Display: Најпродаван дисплеј годинава

Samsung Display Co. ја задржува својата позиција како топ производител на дисплеј за првите три месеци од 2017 година. Пазарот на LCD и...


iPhone 8 ќе ги тестира фановите со лимитирано почетно производство

Добивме информации дека Apple ќе произведе само 3-4 милиони нови iPhone 8 модели, поради тоа што Samsung нема да успее да го снабди...





 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA