Новости

Младите повеќе им веруваат на Amazon и PayPal, отколку на банките

Истражувањата во САД покажаа дека аферата со Cambridge Analytica не му наштети на Марк Цукерберг ...


Ценовник за купувањето на информации од Dark Web

Најбараната роба на интернет на Dark Web се кориснички имиња и лозинки од мејл, Facebook, Twitter, Netflix, банкарска сметка, возачка...


Pay with Google: Купувањето на интернет никогаш не било полесно од сега

Google овозможи полесно купување преку интернет благодарение на новиот сервис „Pay with Google“. Сервисот е сличен со PayPal и на...


На Skype сега ќе може да праќате пари преку PayPal

PayPal и Skype направија договор за да можат корисниците да испраќаате пари на своите пријатели на мобилната апликација Skype преку...


PayPal ќе наплаќа и преку Samsung Pay

Samsung постигна договор со PayPal со кој ќе израдува многу корисници на овој онлајн платежен систем бидејќи успеа да го интегрира во...


Иницијатива: PayPal за продажни места во Македонија

На 21.06.2017, основачот и со-сопственик на Логин Системи, Венко Глигоров, заедно со дел од фесјбук и твитер заедницата покренаа...


Android Pay наскоро ќе поддржува и плаќања со PayPal

Мобилната апликација Android Pay на Google се очекува наскоро да воведе нови начини на извршување на плаќањата со тоа што ќе биде...


Facebook Messenger се интегрираше со PayPal за примање и испраќање пари

Facebook Messenger воведе уште една супер функција, а тоа е целосната интеграција со сервисот PayPal со што преку допишување ќе може да...


Како младиот Елон Маск започнал со бизнис

Елон Маск има посебна животна приказна како претприемач и лидер на двете големи компании SpaceX и Tesla Motors...


Ebay - му се заканува ли пропаѓање?!

Ebay ќе продолжи со онлајн продажбата, а PayPal ќе се фокусира на мобилно плаќање...


Грците поради кризата останаа без iTunes, PayPal и App Store

Грците се соочуваат со ограничување на користењето на најпознатите глобални сервиси...


ZTE Grand S3 - Првиот смартфон со Retina скенер

ZTE очигледно ги следеше сите шпекулации кои кружеа за скенерот за очи на iPhone 6 и Samsung Galaxy S6 и наместо да чека да види како ќе...


Можат ли PayPal и eBay еден без друг

eBay еден од најголемите онлајн „трговски центри“ донесе одлука да се одвои сервисот за електронски трансакции PayPal затоа што на овој...


Facebook ќе млати пари од корисниците

Facebook има долгорочна стратегија за искористување на своите корисници, особено во сферата на мобилните уреди каде се генерираат посети...


Google Wallet ќе го надмине PayPal

Google имаше преголеми амбиции со проектот Google Wallet кој беше замислен како систем за мобилни плаќања со смартфонот преку...


Хакиран скенерот за отпечатоци на Samsung Galaxy S5

По само пет дена од официјалното пуштање во продажба на Samsung Galaxy S5 веќе е пронајден начин како да се хакира скенерот за...


PayPal врти 10 милијарди долари годишно

Компанијата за електронска наплата PayPal се пофали дека низ нивните виртуелни канали минуваат 10 милијарди долари годишно.


Bump Pay – удри со телефонот за да платиш

Bump, производителите на популарната апликација за споделување контакти, направија нова апликација наречена Bump Pay која има многу...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm