Новости

Nude ќе ги скрие вашите голи фотки

Nude е нова апликација за iPhone која на креативен начин ја користи вештачката интелигенција, односно го скенира вашиот смартфон за да ги...


Instagram Stories ќе ги гледате и од мобилната верзија на сајтот

Корисниците на Instagram кои ја немаат мобилната апликација на смартфон сега ќе може да ги гледаат објавите во Stories на пријателите и...


Instagram Direct воведе многу нови и забавни функции

Instagram Direct е новата опција на социјалната мрежа за споделување фотографии со која корисниците ќе може да комуницираат меѓу себе на...


Instagram воведе нова забавна опција за Stories

Instagram ја збогати функцијата Stories на мобилните апликации со тоа што сега корисниците ќе може да одговорат на лицата или профилите...


Архивирањето на „фотки“ на Instagram достапно за сите

Instagram сега им овозможи на сите корисници без оглед која мобилна апликација или која верзија ја користат да ги ставаат нивните слики...


На Instagram ќе ставате слики и без мобилна апликација

Социјалната мрежа Instagram ќе овозможи поставување на фотографии на вашиот профил и без да ја користите мобилната апликација, односно...


Google прави нова друштвена мрежа за фотографии

Според најновите шпекулации Google повторно сака да креира социјална мрежа која овој пат ќе се базира на групно уредување на фотографии....


Instagram стартуваше со поставување на албуми

Instagram како што неодамна најави на корисниците сега им ја овозможи опцијата да поставуваат повеќе слики одеднаш и да креираат албуми....


Видео: Apple ве убедува зошто да користите Portrait Mode

Apple сними две нови кратки реклами во кои ги убедува корисниците да ја употребуваат функцијата Portrait Mode од камерата на нивниот...


Instagram ќе овозможи објава на фото албуми со повеќе слики

Во бета верзијата на Instagram за Android откриена е нова опција која на корисниците ќе им овозможи да креираат фото албум со десетина...


Внимавајте што објавувате на Instagram - Други ќе ви ги симнуваат сликите

Приватноста на Instagram веќе не е целосно загарантирана на профилите, па затоа ќе треба да внимавате бидејќи другите корисници ќе може...


AirSelfie е првиот џебен дрон кој директно се управува со смартфон

AirSelfie е иновативен дрон за љубителите на селфи фотографиите бидејќи може многу лесно да се управува со додаток кој се прицврстува на...


Видео: Google ќе ви ги врати спомените од минатото со PhotoScan

Google ја пушти во употреба новата апликација PhotoScan која совршено ги скенира вашите стари слики на хартија кои ги чувате во...


Google се фати за четка, ќе прави своја верзија на Prisma

Google го зафати уметничкиот вирус и реши да направи своја верзија на популарната апликација Prisma која вашите фотографии ги...


4chan ги претвара обичните фотографии во порнографија

На веб страницата 4chan анонимни корисници споделуваат фотографии што најчесто ги преземаат од Facebook Instagram, со цел другите...


MacBook во 2018 ќе има футуристичка тастатура од Sonder Design

Apple ќе ги воведе тастатурите на компанијата Sonder Design во своите лаптопи од 2018 година. Идните MacBook модели ќе имаат тастатура со...


Facebook Messenger воведува и штедач на интернет

Facebook Messenger започна со тестирање на опцијата Data Saver со која ќе заштедите на интернет додека сте на мобилна наместо на Wi-Fi...


Видео: Instagram по многу години воведе едноставен новитет за iPhone

Подобро доцна, отколку никогаш е мотото под кое најверојатно се води Instagram. Pinch to zoom гестот е стар колку и самиот iPhone за прв...


Како се покажува љубовта преку фото книга

Петар го познавам од средно училиште, имавме заеднички пријатели тој имаше симпатии кон мене, јас кон него, некако постојано бевме...


Како Google ќе ве спаси кога ќе снемате меморија во клучен момент

Google Photos апликацијата воведе нова многу корисна алатка со која ќе ве спаси во клучен момент кога треба да направите важна слика или...


Alter е нов конкурент на Prisma со подобри уметнички стилови

Prisma за кратко стана вистински хит со можноста да ги трансформирате вашите слики во прекранси уметнички дела, но е ограничена на околу...

 
Најнови телефони
 
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • iPhone 7 Plus
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle