Новости

Вирус: Проверете ги QR апликациите на вашиот Android смартфон

Вирусите може да се кријат во апликациите што изгледаат како безопасни, односно најчесто ги има во ...


Samsung Unpacked: Презентација на Galaxy S9 преку AR технологија

Samsung Unpacked настанот ќе се одржи во недела вечер, на 25 февруари, кога ексклузивно ќе се презентираат новите премиум модели Galaxy...


Google Play Store почна да продава и аудио-книги

Виртуелната продавница Google Play Store отсега ќе продава и електронски аудио-книги кои ќе им бидат достапни на корисниците на Android...


YouTube Go се покажа како успешен проект

Google покажа дека донел правилна одлука за лансирање на едноставната апликација YouTube Go бидејќи таа за многу кратко време стигна...


Files Go – Лесно префрлање на документите од мобилен на мобилен

Files Go е новата апликација на Google со која ефикасно ќе споделувате документи без трошење на интернет сообраќајот. Апликацијата...


Google ќе ги наградува хакерите за Play Store

Google со нова програма за наградување на хакерите кои ќе пронајдат безбедносни пропусти во апликацијата Play Store каде се содржат сите...


Device Health Services на Google достапна во Play Store

Google продолжува со трендот да објавува свои матични апликации од Android OS, за да ги има и како независни во Play Store. Device Health...


YouTube има ново лого и нови корисни алатки

YouTube доби сосема поинаков дизајн, кој е достапен за сите мобилни и десктоп платформи. Поентата со новиот дизајн е почист и едноставен...


Google Camera 4.4 новитетите ќе се вселат кај Pixel, Nexus и Android One

Google ја ослободи најновата Google Camera 4.4 верзија, за сите корисници на Pixel, Nexus, и Android One во Play Store...


Google Play Store ќе ги фаворизира постабилните апликации

Google Android е една од најбрзо-растечките гранки во информатичката гранка, која мора да го среди нередот во морето на апликации...


Google Play Services е првата апликација со 5 милијарди инсталации

Google Play Services постигна нов рекорд откако од Google соопштија дека апликациската рамка е инсталирана кај 5 милиони Android уреди....


Проверете овде дали вашата омилена Android апликација е безбедна

Android е најпопуларен и најшироко распространет мобилен оперативен систем во светот. Се разбира...


Google Play Protect ќе ве спасува од штетни апликации

Google воведе уште една алатка за поголема безбедност при инсталирање на апликации од Play Store со услугата Google Play Protect која...


Skype Preview за Android: Достапна бесплатна надградба

Skype Preview, бета верзијата на Skype, е надградена со неколку нови алатки. Без разлика на тоа што пишува “unreleased” на Google Play...


Google со Android Excellence ќе го одбира најдоброто за вас

Google ќе ги прикажува најдобрите апликации во Play Store преку новата секција Android Excellence со цел корисниците да знаат што е...


Google се радува и со 1 милион продадени Pixel смартфони

Google со задоволство соопшти дека продал 1 милион Pixel смартфони преку својата онлајн продавница Google Play во изминатата година.


Android O иновации: Фокус на стабилност, безбедност и издржливост на батеријата

Шефот на Google, Сундар Пичаи, се пофали дека бројот на месечно активни корисници на Android надмина 2 милијарди, а покрај мобилниот...


2 милиони Android корисници се во опасност поради вирус

Се предупредуваат сите Android корисници на смартфони што го преземале malware софтверот FalseGuide, кој е преземен од речиси 2 милиони...


LG со Adroid Wear 2.0 со Google Assistant кај Watch Urbane 2

Трите смартчасовници на LG - G Watch R, Watch Urbane и Watch Urbane 2nd Edition, добија надградба со најновиот Android Wear 2.0...


Google е многу дарежлив, секоја недела бесплатни апликации

Google прославува 5 години од функционирањето на Play Store па по тој повод се реши да ја покаже својата дарежливост кон корисниците и...


Nexus 6 наместо надградба се враќа на стариот софтвер

Google е принуден наместо да го надгради смартфонот Nexus 6 со последната верзија на Android 7.1.1 Nougat да ја врати претходната верзија...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus