Новости

Google става крај на Project Tango

Google става крај на уште еден хардверски проект кој подолго време не доживеа никаков технолошки напредок. Станува збор за Project Tango...


SketchAR за iOS и Android: Апликација за цртање со проширена реалност

SketchAR е новата апликација на Play Store и App Store, која ќе ве научи да цртате ако немате талент. Оваа апликација ја употребува и...


Протече Asus Zenfone AR - Нов супер моќен смартфон со 3D камера

Asus откриено е дека веќе го подготвил новиот смартфон Zenfone AR кој ќе биде дел од проектот Tango на Google бидејќи располага со...


Одложен пласманот на првиот Google Tango 3D телефон

Lenovo Phab2 Pro како прв 3D смартфон од Google Tango програмата требаше да пристигне во текот на летото, но продажбата е одложена и...


Lenovo Phab2 Pro е првиот функционален 3D Tango смартфон

Lenovo успеа да стане првиот партнер на Google кој лансирал комерцијален и функционален 3D смартфон како дел од проектот Tango со новиот...


Google и Lenovo направија нов 3D фаблет за купувачите

Lenovo ќе биде новиот партнер на Google во проектот Tango за изработка на 3D фаблет кој ќе има четири вградени камери за мапирање на...


3D технологијата на Google брзо напредува

Угледниот The Wall Street Journal пренесува дека Google наскоро ќе лансира таблет со 3D технологија, односно ќе биде зголемена верзија на...


Еве како работи 3D смартфонот на Google

Google неодамна објави промотивно видео за нивниот 3D смартфон кој се уште е во развој и го води посебен оддел за напредни технологии и...


 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus