Новости

Пристигна Lenovo Z6 Pro, но без 100 MP камера

Lenovo Z6 Pro по повеќе одложувања и нереален маркетинг конечно е официјално претставен, но без очекуваната камера со сензор од 100...


Како е развиена ТОФ камерата која се приклучи на четворната Leica камера на Huawei P30 Pro

За мобилната фотографија не е тајна дека P серијата од Huawei веќе неколку години поставува стандарди во оваа област. Со појавата на...


Huawei официјално го претстави P30 за македонскиот пазар

Huawei Mobile на одлична промоција ја претстави новата серија на Huawei P30 смартфони наменета за македонскиот пазар при што фановите...


Huawei P30 Pro доаѓа со quad камера

Ричард Ју главниот извршен директор на Huawei ја објави првата слика направена со камерата на Huawei P30 Pro кој се уште се држи во...


Huawei P30 Pro ќе има четири главни камери

Huawei P30 Pro ќе има четири главни камери


Колку вкупно камери ќе има Samsung Galaxy S10 Plus?

Samsung Galaxy S10 Plus вкупно камери.


Samsung Galaxy A9 (2018) е првиот смартфон со кватро камера

Samsung и официјално го презентираше првиот смартфон со кватро камера. Samsung Galaxy A9 (2018) моделот е прв кој има четири леќи на...


Прва слика од Samsung Galaxy A9s со кватро камера

Samsung Mobile успева и во пост-сезоната откако веќе ги претстави сите премиум модели да привлече големо внимание од јавноста и да...


Lenovo го враќа „убиецот“ на смартфон сцената

Lenovo објави тизер со кој најавува дека ќе го врати „убиецот“ на смартфон сцената со многу криптирана порака, без да насочи што поточно...


Нови детали за Samsung Galaxy A9 Pro (2018)

Samsung веќе направи одлична претпразнична промоција на новиот Galaxy A7 смартфон, но нема тука да застане кога е во прашање проширување...


Први слики од Asus Zenfone 5 Lite со четири камери

Неодамна се откри дека веќе е подготвен следниот евтин сматфон со потентен хардвер Asus Zenfone 5 Lite за кого познатиот ликстер Еван...


Наскоро нов Huawei Honor со четири камери

Honor суб-брендот на Huawei подготвува нов екстра смартфон кој ќе има четири камери, однос дуо камера сетап како на предната страна за...


Gionee S11 ќе изненади со четири камери и FullView

Gionee повторно ќе се вмеша во друштвото на најдобрите со свој премиум смартфон кој ќе се разликува од нивната вообичаена евтина понуда...


Пристигна првата Huawei Nova со FullView дисплеј

Huawei сосема неочекува приреди огромно изненадување со лансирањето на новиот Nova 2i смартфон кој е прв од оваа серија со целосен екран,...


Претставен Huawei Maimang 6 со уникатни четири камери

Huawei според предвиденото денес во Кина го претстави новиот Maimang 6 кој е еден од ретките смартфони со четири уникатни камери, односно...


Huawei G10 со четири камери доаѓа наскоро

Huawei подготвува супер атрактивен смартфон наменет првично за азискиот пазар кој ќе има дури четири иновативни камери. На предната...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm