Новости

Претставен малиот Lenovo Vibe B

Lenovo го претстави новиот смартфон Vibe B кој има невообичаено мал екран за Android класата од само 4.5 инчи со FWVGA резолуција. Lenovo...


Протече Lenovo Vibe C за основната при-пејд понуда

Lenovo го подготвува новиот модел Vibe C за основната при-пејд понуда и истиот протече на хрватскиот веб сајт eKupi. Lenovo Vibe C ќе има...


Најнови детали за LG G Pad 3 - Таблетот ќе гази

LG Mobile подготвува нов адут во таблет категоријата кој ќе има пристапна цена до 350 долари, а при тоа ќе понуди прилично ефикасен и...


Motorola Moto E2 ќе ја сруши евтината класа

Motorola подготвува нова атрактивна верзија на Motorola Moto E која ќе нападне силно во евтината класа со цена од околу 150 долари, но со...


Претставен HTC Desire 510 - LTЕ, Quad-core, KitKat за 200 евра

HTC Desire 510 е најновиот смартфон на тајванскиот бренд чија идеја е да ги привлече купувачите со ограничен буџет нудејќи им неколку...


Intel и Rockchip во заедничка Android офанзива

Интел објави дека склучи стратешки договор со Рокчип, производител на квалитетни чипсети oд Кина, за да го подобри присуствотото на...


Промовиран евтиниот HTC Desire 310

HTC официјално го објави HTC Desire 310 својот најнов смартфон од ниската класа кој е првиот уред што ќе работи на процесорите од...


Samsung најави евтини осум-јадрени смартфони

Samsung склучил договор со кинескиот производител на процесори Mediatek кој е многу поевтин во однос на Qualcomm, Intel или NVIDA, а...


Први слики од NEO N003 - Најевтиниот 5 инчен Full HD смартфон

NEO е компанија која во последно време се почесто се истакнува со нови смартфони кои се продаваат по рекордно ниски цени а, за возврат ги...


Sony планира ефтини смартфони со четиријадрени процесори

Јапонската компанија Sony сака да ја зголеми својата понуда во поефтиниот сегмент со смартфони кои ќе работат на четиријадрени процесори,...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm