Новости

Xiaomi Black Shark Helo откриен со префинет дизајн и 10GB RAM

Шест месеци после откривањето на првиот Black Shark гејминг смартфон, Xiaomi го претстави и новиот модел Black Shark Helo...


Xiaomi Black Shark 2 ќе биде интернационално лансиран како одговор на Razer Phone 2

Black Shark на Xiaomi беше најавен во април, како алтернатива на оригиналниот Razer Phone. Оттогаш моделот беше ...


Надградбата на Razer Phone додава Portrait Mode

Razer и неговиот гејминг смартфон со најновата надградба ќе имаат подобрувања кај камерата и промени ...


И Asus ќе лансира гејмерски ROG телефон

Се шири понудата на гејмерски смартфони - сега и Asus ќе лансира таков телефон под нивниот Republic of Gamers бренд


Xiaomi Blackshark е гејмерски смартфон со водено ладење и ниска цена

Blackshark е смартфон наменет за оние кои поголемиот дел од времето на смартфонот го поминуваат играјќи игри и има многу високи...


QUICK CHARGE 4.0: Кои смартфони добиваат поддршка за брзо полнење

Има неколку телефони што добиваат нова технологија за брзо полнење Quick Charge 4.0. Четвртата верзија на....


Razer Phone ќе има моќен наследник

Фановите на мобилниот гејминг оваа година може да очекуваат наследник на Razer Phone кој би се појавил во септември, односно својата...


Project Linda: Концепт со Razer Phone во главна улога, комплет со лаптоп

Razer е познат меѓу компјутерските игри, кој на CES саемот го претстави својот лаптоп со три екрани. Најдобрата...


Gooogle резултати за најбарани смартфони за 2017

Кому би му верувале ако не на Google како веродостоен извор на информации за најбарани уреди, со оглед на тоа што е гигант и најразвиен...


Споредба на Galaxy Note 8 со LG V30 и Razer Phone

Razer Phone е најновиот модел кој е специјално наменет за гејмери. Експертите обраќаат внимание на овој смартфон затоа што доаѓа со...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm