Новости

Samsung со големи промени во изгледот и името на Galaxy Apps

Galaxy Apps е продавницата на Samsung каде може да пронајдете апликации и игри за инсталирање...


Пребарувањето на Google ќе се олесни со новиот изглед

Корисник на Reddit забележал дека Google ја тестира новата страница со резултати од пребарувањето, базирано на материјалниот...


Сензорот на Galaxy S9 ќе биде под камерата

Samsung официјално ќе ги презентира Galaxy S9 и S9+ во Барселона на 25 февруари и многумина веруваат дека сега...


Дали CoinDaddy прави будала или прави пари од криптовалутите

Bitcoin лудницата се прошири и кај музичкиот свет. Запознајте го раперот CoinDaddy, кој е поранешен агент за недвижнини, чие вистинско...


Луѓе се жалат дека Google Pixel 2 XL нема Android

Google веже имаше проблем со екранот на Pixel 2, но тоа не беше ништо особено во споредба со сегашното. Корисниците што купија нов Google...


iPhone 8: Протече првата фотографија од идниот премиум смартфон

Преостануваат уште 3 месеци до претставувањето на новиот модел на iPhone, кој најверојатно ќе се вика iPhone 8 или iPhone Pro. Новиот...


Како технолошките милионери се спремаат за апокалипсата

Сите милионери се спремаат за крајот на светот, а Business Insider ги открива деталите. Генералниот директор на Reddit, Стив Хафман, вели...


Project Rome - интегрирање на мобилните апликации со Windows 10 Desktop

Во склоп на Project Rome во најновата верзија на Windows 10 за девелопери е откриена опцијата што им овозможува на корисниците префрлање...


Стив Вознијак го порекнува митот со гаражата за Apple

Стив Вознијак, познат како Воз, заедно со покојниот Стив Џобс ја основаа денешната гигантска компанија Apple кон крајот на 70-те, но 10...


Бил Гејтс - технологијата може да направи многу за образованието

Reddit AMA стои зад “Ask me anything” каде познатите одговараат на секакви прашања што им ги поставуваат луѓето во коментари. Така на ред...


Tesla Model S - автопилотот спречи несреќа!

Џон Хал е возач на Uber и вози Teslа автомобил...


Што би сакале да го прашате генијалецот Хокинг?

Дали и што би сакале да го прашате генијалецот Хокинг...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm