Новости

Huawei не се откажува од САД и покрај блокадите

Ричард Ју, генералниот извршен директор на Huawei посочи дека компанијата нема да се откаже од американскиот пазар без оглед на сите...


Спектаклот на Huawei може да го следите во живо

Huawei денес официјално ги открива двата премиум модела Huawei P20 и Huawei P20 Pro. Ако сте страстни љубители...


Huawei: 100 милиони продадени телефони за 9 месеци

Huawei објави одлични продажни резултати за првите 9 месеци од 2017 година. Компанијата во овој период испорачала неверојатни 100 милиони...


Ричард Ју од Huawei: „Никој не може да не спречи“

Huawei сака да стане трет глобален мобилен гигант и да ги надмине Samsung и Apple. Судејќи според она што компанијата веќе го...


Huawei влегува во трката за смартфон што се витка

Huawei нема да дозволи неговите два најголеми конкуренти Apple и Samsung да избијат на челната позиција со најавената револуција на...


Huawei ја откри иднината за Mobile AI на IFA 2017

Извршниот директор Ричард Ју го откри Kirin 970, првата мобилна платформа за вештачка интелигенција (AI)...


Фокусот на Huawei ќе биде во вештачката интелигенција

Ричард Ју, извршниот директор на Huawei Consumer Business Group ќе има свој говор денес на настанот на Huawei, кој започнува во 14:00...


Жешка есен за Apple, Huawei ќе го надмине со продажбата

Претходно пишувавме за изјавата на Ричард Ју, кој рече дека Mate 10 ќе биде подобар мобилен уред од iPhone 8...


Huawei за Apple: „Имаме помоќен телефон од новиот iPhone“

Ричард Ју, шефот на одделот за потрошувачка електроника во Huawei соопшти дека Mate 10 ќе биде помоќен уред од новиот iPhone 8...


Huawei Mate 10 ќе има топ дисплеј со минимална рамка

Ричард Ју директорот на Huawei откри дека компанијата го подготвува својот нов премиум голем смартфон кој ќе се вика Huawei Mate 10, а ќе...


Huawei е трет глобален играч после Samsung и Apple!

Huawei е на добар пат за да ја дестабилизира позицијата на Samsung и Apple...


Huawei ќе ја купува Nokia!?

Ричард Ју претседателот на кинеската компанија Huawei фрли нова медиумска бомба со изјавата дека имаат план да ја купат Nokia. Ова не е...


 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus