Новости

Има ли крај? Протекоа приватни податоци на Facebook

Руски хакери објавија приватни преписки на илјадници корисници, повеќето од Русија и Украина. Личните податоци ....


Facebook сопре уште една фирма што собирала милијарди постови

Facebook ги блокираше корисничките профили на аналитичката компанија Crimson Hexagon од Бостон, САД која имала колекција од милијарди...


Видео: FIFA 18 ја сметаше Хрватска за тотален аутсајдер, а сега ќе игра финале

Пред почетокот на Светското првенство малкумина и даваа шанси на репрезентацијата на Хрватска да го освои пехарот, а сите дебати беа...


Два нови Nokia модели регистрирани во Русија

HMD Global регистрираше два нови Nokia модели преку руската Евроазиска економска комисија со што се потврдуваат информациите дека до...


Круз-К е првиот руски смартфон со крипто-заштита

Автоматика, како дел од руската компанија Ростех, го лансираше првиот руски смартфон со крипто-заштита...


Hublot го откри смарт часовникот за Мундијалот во Русија

Hublot го претстави првиот смарт часовник со обновената Wear OS платформа на Google која засега има само ново име без премногу нови...


Шефот на Facebook пред Конгресот ќе објаснува за скандалот со податоците на корисниците

Претходно пишувавме за падот на вредноста на Facebook за 35 милијарди долари. Марк Цукерберг е моментално...


Дали пукна балонот со нагло паѓање на bitcoin?!

Пазарот на криптовалути влегува во втор ден од масовна распродажба, поради што вредноста на најпопуларните криптовалути нагло паѓа...


Видео: Калашников ќе прави летечки мотор за армијата

Креаторите на најпознатата автоматска пушка Калашиников започнаа нов проект за руската армија за која изработуваат летечки мотор кој ќе...


Русија ќе го блокира Facebook ако не ја промени политиката

Рускиот комуникациски орган Роскомнадзор се закани дека Facebook ќе биде забранет доколку не ги почитува новите закони со кои се...


САД не му верува на Касперски антивирусот

Американскиот претседател Доналд Трамп издаде наредба до сите владини тела да престанат да ја користат софтверската програма Касперски...


Руски агенти стојат зад големите хакерски напади врз Yahoo

Американското Министерство за правда обвини двајца руски агенти од разузнавачките служби за извршување на големите хакерски напади врз...


Русија ја одобри владината и корпоративна употреба на Sailfish OS

Руската влада даде одобрение за употреба на мобилниот оперативен систем Sailfish OS во државните институции и за приватниот сектор....


Тест: Титаниумски iPhone 7 отпорен на Калашников

Caviar е руски бренд што изработува луксузни верзии на премиум смартфоните. Овој пат направи титаниумски iPhone 7, кој може да ви го...


HTC го регистрираше One X10 во Русија, го очекуваме наскоро

HTC го регистрираше името HTC One X10 во Русија што сугерира дека наскоро треба да очекуваме нов премиум смартфон од тајванскиот бренд....


Русија ја забрани LinkedIn - Ги прекршиле правилата за приватност

Бизнис социјалната мрежа LinkedIn е забранета од судот во Русија бидејќи не ги почитувале законските прописи за законот за чување на...


Уапсен хакерот кој украде 167 милиони пасворди од LinkedIn

Чешката полиција приведе едно лице кое е осомничено дека извршило хакерски напад врз професионалната социјална мрежа LinkedIn од каде...


Руски телефон не го уништува ниту бомба

Руската компанија Zavod Goreltex која креира материјали отпорни на експлозии го направи првиот телефон кој е доволно издржлив за да не...


Apple Pay сега прифаќа и рубљи

Apple својот систем за мобилни плаќања го активираше и на рускиот пазар и корисниците ќе може да плаќаат со рубљи преку Apple Pay. За...


Руските банки го прифатија Samsung Pay

Samsung Mobile постигна договор со најмоќните руски банки низ кои се врши речиси целиот платен промет и тие го прифатија новиот систем за...


Русин играл Pokemon Go во црква - Ќе лежи 5 години затвор

Руслан Соколовски пред еден месец на YouTube објавил видео „пренк“ со играта Pokemon Go во православна црква во Русија, па откако...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm