Новости

Samsung Galaxy Fold 2 ќе работи со ново S Pen

За следната генерација на превиткливи смартфони на преклоп Samsung планира да употреби стар и доста добро прифатен адут. Според најновите...


Samsung Galaxy Z Flip: Школка дизајн и камера од 108MP

11 февруари ќе биде датата за кога јужнокорејската компанија го организира својот Unpacked настан. Тогаш ќе имаме изненадување - Samsung...


Samsung Galaxy Note 20 изгледа го позајмува дизајнот од S20

На Weibo се појавија шематски прикази со дизајнот на Note 20 и изгледа дека дизајнот е позајмен од со голем правоаголен модул за задните...


Motorola се очекува да лансира смартфон со стилус

Slashleaks открива дека Motorola Mobility најверојатно ќе лансира нов модел на смартфон, именуван Edge+, за Verizon. Се уште нема многу...


Најава од Samsung на Galaxy S10 Lite и Galaxy Note 10 Lite

Непосредно пред започнувањето на CES 2020 во Лас Вегас, Samsung го најави пристигнувањето на новите Galaxy S10 Lite и Galaxy Note 10...


Samsung Galaxy Note 10 Lite доаѓа со Punch-hole и S Pen

Претходно имавме концепт дизајн за Samsung Galaxy Note 10 Lite, кој наскоро треба да биде претставен официјално. Сега излегоа реални...


Објавена слика со Samsung Galaxy Note 10 Lite

Samsung Galaxy Note 10 Lite излегува како вонреден модел на компанијата, за прв пат во историјата ќе биде претставена Lite верзија од...


Рендери за Samsung Galaxy Note 10 Lite: Коцкаст модул за задната камера и S Pen

Samsung Galaxy S11, Galaxy S11e, Galaxy S11+, Galaxy S10 Lite, Galaxy A71, и Galaxy A51 - сите имаат една заедничка работа – Стив...


Hey Reilly ги оживеа ремек делата за Instagram генерацијата

Скопје – 9. октомври, 2019. – Миленикот на модниот свет, Hey Reilly, користејќи го Samsung Galaxy Note 10+ им даде нов изглед на некои од...


Како технологијата го промени светот во последните 50 години?

Слично како и другите големи откритија, технологијата целосно ги промени нашите животи на начини на коишто никогаш не би ги ни замислиле....


Новата Galaxy Note10 серија на паметни телефони официјално претставена во Скопје

Скопје, 19. август 2019. – По само неколку дена од светската премиера во Њујорк Samsung ја претстави Galaxy Note10 и Galaxy Note10+...


Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

Скопје – 13. август, 2019 – Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на минатонеделниот Unpacked настан во Њу Јорк, има најдобра...


Samsung: Сами сте криви ако го оштетите Galaxy Note 5 и пенкалцето

Најновиот модел на Galaxy Note 5 има нов механизам за автоматско исфрлање на пенкалцето, но затоа пак ако го внесете внатре од погрешната...


Погрешното местење на пенкалцето може да го расипе Galaxy Note 5

Новиот модел на фаблетот Galaxy Note 5 има вграден механизам за автоматско исфрлање на пенкалцето за допир, но затоа пак е тргнат...


Голема дилема - Galaxy S6 Edge + или Galaxy Note 5

Samsung Mobile како да ги прочита мислите на фановите и првата реклама која ја сними за новите модели е дилемата дали да се избере Galaxy...


Официјално Samsung Galaxy Note 5 - Супер спринтер

Samsung Mobile направи вистински спринт и го претрка Apple со промоцијата на новиот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 5 кој за прв...


И Samsung Galaxy Note 5 ќе има двојна острица

Samsung Mobile ги освои сите симпатии со најновиот премиум смартфон Samsung Galaxy S6 Edge кој прв го понуди концептот на заоблен дисплеј...


LG ќе се распише со G Pen Stylus

LG Mobile ја развива својата стратегија за 2015 година и најверојатно ќе се насочи кон креирање на функционално Stylus пенкало кое...


Samsung Galaxy Note 4 - Уметност на фаблет

Samsung Galaxy Note 4 без сомневање е еден од најкорисните големи смартфони на пазарот, благодарение на функционалното S пенкало кое сега...


Фаќајте забелешки - Доаѓа Samsung Galaxy Note 4

Samsung Mobile ја пушти првата официјална видео најава за претстојниот фаблет Samsung Galaxy Note 4 кој доаѓа на 3 септември и ќе биде...


Samsung Galaxy Note 4 доаѓа поевтин и потенок

Најновиот патент на Samsugn Mobile одобрен од Корејската агенција за трговија сугерира дека претстојниот фаблет Samsung Galaxy Note 4 ќе...

 
Најнови телефони