Новости

5 апликации за iPhone, кои се подобри од оние на Apple

Секој iPhone доаѓа со апликациите од Apple, но тоа не значи дека се најдобри. Напротив, има подобри опции, што ќе ви го олеснат животот...


Apple спрема големо изненадување за iPhone 5S

Apple ќе ги израдува кориснциите на 5 годишниот телефон со iOS 12 надградба, која би требало официјално да се појави...


Како преку Google Chrome лесно може да се украдат податоци

Обрнете внимание на Googleov Chrome прелистувачот ако го користите. Autofill можноста ја користат хакерите за преглед на корисничките...


Трик за враќање на изгубениот таб на Chrome и Firefox

Кога сурфаме на интернет често се случува да имаме многу отворени табови и случајно да го затвориме тој што најмногу ни треба. За таа...


YouTube - трик за слушате музика во позадина на телефонот

Корисниците се нервираат затоа што не може да слушаат и гледаат музика на YouTube, без истата да биде на екранот. Во превод, ако се...


Сајтот кој ќе ви го сруши интернетот и рестартира смартфонот

На социјалните мрежи се шири нов линк кој може да ги сруши речиси сите интернет прелистувачи и затоа внимавајте што отворате. Станува...


Лансиран iOs 9.2 со многу подобрувања

По подолг период на бета тестирања Applе ја лансираше новата верзија на оперативниот систем iOs 9.2 која нуди неколку значителни...


Apple со iOs 9.2 не нуди апсолутно ништо ново

Apple ја достави правата бета верзија на iOs 9.2 кој без оглед што носи нов број не носи ништо значително ново или подобро од претходниот...


YiSpecter - вирус што напаѓа се на iOS

Безбедносните експерти и истражувачи открија нов вирус што ги напаѓа сите iOS уреди...


Apple ќе дозволи бришење на прединсталирани iOS апликации

Корисниците на Apple ќе бидат среќни ако се воведе опција за бришење на прединсталираните апликации на iOS...


Погледнете како светот се префрли од Explorer на Chrome

Денес речиси сите здраво за готово знаеме дека Internet Explorer е врста која е изумрена и речиси никој не го користи, но пред само...


Google го хакнал Safari - Илјадници корисници ќе тужат

Google направил еден мал хакерски трик врз интернет прелистувачот Safari за iPhone при што без знаење на корисниците активирал cookies...


Корисниците на Apple мераклии на порно

Видео сајтот PornHub излезе со интересна статистика според која од вкупно 38 милиони посетители дневно најголемиот дел се корисници на...


Apple официјално го претстави iOS 7

По многу гласини, Apple конечно ја претстави новата надградба на својот оперативен систем - iOS 7, кој има темелно обновен интерфејс, нов...


Safari доминира во веб сообраќајот

Интернет прелистувачот на Apple и натаму е еден од најкористените кога е во прашање мобилниот интернет со вкупно 60% од веб сообраќајот...


Приказната на Стив Џобс и проектот „Freedom“

Малкумина ја знаат историјата на создавањето нa Safari, интернет прелистувачот на Apple и iOS и планот на Стив Џобс да се спротистави на...


Puffin за iOS со подобар Flash сервис

Сите корисници на платформата на Apple имаат пристап до видео содржини за кои е потребна Flash подршка, но затоа пак се појави подобрена...


iOS му рече „чао“ на Firefox Home

Откако Chrome зема голем замав на iOS, заедно со Safari, овие два пребарувачи станаа доминантни играчи на iOS пазарот.


Oфицијално iOS 6

Apple ја претстави новата верзија на iOS платформата за iPhone, iPod Touch и iPad, која носи новини кај Siri, Facebook и редизајн на...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm