Новости

Huawei P20 Pro стана најуспешен смартфон во Европа

Huawei P20 Pro стигна до фантастична бројка на продадени примероци, односно бележи раст од неверојатни 316% во однос на неговиот...


Xiaomi Black Shark гејминг смартфонот стигна до 1 милион резервации

Неодамна претставениот гејминг смартфон Xiaomi Black Shark достигна до одлична бројка од 1 милион онлајн резервации меѓу корисниците во...


Xiaomi решен да ја освои Америка

Кинескиот бренд долги години се подготвува за конечен пласман на американскиот пазар и по многу подготовки конечно ќе биде достапен за...


Samsung во невоља поради слабата продажба на iPhone X

Samsung во овие моменти не знае дали да се радува или да биде загрижен бидејќи продажбата на нивниот најмоќен конкурент Apple со скапиот...


Apple собрал над половина од вкупниот глобален приход

Apple и покрај не така сјајната продажба на последното премиум трио на смартфони составено од iPhone 8, iPhone 8 Plus и iPhone X, сепак...


Nokia за рекордно време надмина јаки играчи

Стратегијата на HMD Globаl од Финска да лансира поевтини Nokia смартфони со Android оперативен систем се покажа како многу успешна и за...


Apple конечно со добри вести, но не од смартфоните

Apple конечно може да се пофали со срушен рекорд во последниот четврт квартал од 2017 година, но не благодарение на продажбата на iPhone...


LG Mobile се повлекува целосно од Кина?

Според повеќе извештаи на кинеските медиуми постои голема веројатност дека LG Mobile ќе донесе одлука целосно да се повлече од кинескиот...


Дали 2017 е успешна за камбекот на Nokia?

Финската компанија HMD Global која беше формирана од поранешните вработени на гигантот Nokia реши да си врати брендот во мобилната...


Слабата продажба на iPhone X лошо се одрази на Samsung

Послабата продажба на скапиот премиум смартфон iPhone X освен загуби за Apple предизвикува и негативни ефекти за конкурентот Samsung. Од...


За прв пад на кинескиот пазар на смартфони, Huawei безгрижен

По повеќе години на голема експанзија и пазарот во Кина бележи пад на продажбата на годишно ниво. Во 2017 година се продадени за 4%...


Huawei со над 20% раст на продажбата во регионот

Huawei Consumer Business Group е задоволен со годишните резултати за продажба од 2017. Компанијата има постојан раст на...


Премиум смартфонот на LG годинава доаѓа нешто подоцна

Премиум смартфонот на LG Mobile за 2018 година најверојатно ќе влезе во продажба во април што е нешто подоцна од досега воспоставената...


Huawei се пофали со големо достигнување на Honor X серијата

Huawei се пофали дека нивниот бренд за поевтини, но квалитетни смартфони Honor со моделите од Honor 4X до Honor 7X досега успеал да...


Интересот за iPhone X брзо опаѓа

Apple се соочува со својот прв поголем маркетиншки неуспех откако пристигнаа повеќе извештаи дека нивните партнери во производството на...


Huawei во водство на големиот кинески пазар

Huawei е еден од ретките кинески брендови кој прво оствари меѓународен успех, па потоа својата понуда ја насочи и кон домашниот пазар....


Huawei Honor V10 е нов хит во продажбата

Huawei има фантастичен старт на продажбата на новиот екстра евтин и квалитетен смартфон Honor V10 кој преки кинеските сајтови на флеш...


iPhone X за многу кратко го надмина iPhone 8 Plus

Apple почнува да се радува на зголемените бројки на продажба откако имаше рекордно слаб старт на пласман на iPhone 8 смартфоните кои...


iPhone X тотално распродаден во земјата на Samsung

Аналитичарите од јужнокорејскиот мобилен оператор SK Telecom тврдат дека новиот iPhone X на Apple е тотално распродаден. Онлајн нарачките...


BestBuy се жали на загуби од 100 милиони долари поради iPhone X

Американскиот гигант за трговија BestBuy во финансискиот извештај за третиот квартал кој сега го објави тврди дека претрпел загуби од...


Apple ги набилда залихите со iPhone X, помалку ќе се чека

Apple успеал да добие нова пратка на произведени iPhone X смартфони и да ги пополни залихите за до крајот на годинава со цел да одговори...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm