Новости

Samsung Galaxy S9 доаѓа со Plus верзија следниот пат

Сите индикации според последните информации укажуваат дека Samsung Galaxy S9 ќе има и придружник со поголем дисплеј. Со други зборови,...


270.000 продадени Samsung Galaxy Note 8 во Јужна Кореја

Samsung Galaxy Note 8 беше пуштен во продажба во петокот, при што биле продадени неверојатни 270,000 примероци во Јужна Кореја...


Samsung Galaxy Note 8: „Најиновативен и најдобар дисплеј досега“

„Samsung Galaxy Note 8 има најиновативен и најдобар дисплеј“ од сите што досега ги тестирале, известуваат од DisplayMate...


БИГЗБИ - Опцијата за гласовно управување на Самсунг сега достапна во над 200 земји

Моментално достапна на Англиски и Корејски јазик, оваа опција им помага на корисниците да го искористат целиот потенцијал на уредот...


Galaxy Note 8 „му се испушти“ на Samsung на официјалниот сајт

Замислете, Galaxy Note 8 беше објавен на официјалната веб страница на Samsung за кратко, затоа што за брзо време беше отстранет...


SAMSUNG - Позадинско значење на зборот на брендот

Samsung е најголем бренд за мобилни телефони, кој изработува дисплеи и процесори и за другите мобилни компании. Дали некогаш сте се...


Samsung Keyboard достапна и во Google Play за Galaxy уредите

Сервисната апликација Samsung Keyboard е лансирана во Google Play со што ќе се овозможи нејзино многу полесно надградување со нови верзии...


15 септември: Фамозната дата кога Note 8 почнува со продажба

Претходно пишувавме дека Samsung ќе биде презентиран официјално на 23 август, но гигантот речиси секогаш „доцни“ со почетокот на...


Samsung Galaxy Note 8: Димензиите на фаблетот со другите телефони на пазарот

Време е веќе да ги споредиме димензиите на премиум фаблетот Samsung Galaxy Note 8...


Samsung Galaxy S8(S8+) конечно со поддршка за Daydream VR

Пред неколку месеци Samsung и Google ветија дека предводниците Galaxy S8 и S8+ ќе добијат поддршка за Daydream VR платформата...


Цената на Nokia 8 во Европа - 520еу

HMD Global ќе ја открие официјално Nokia 8 за две недели, на 16 август. Благодарение на постојаните протекувања на информации и слики...


ZeroLemon направи ѕверови за батерија од LG G6 и Galaxy S8

ZeroLemon познатиот изработувач на додатоци за мобилни уреди изработи маски за најдобрите смартфони како LG G6, Galaxy S8 и Galaxy S8...


Bixby на Samsung Galaxy S8 сега целосно разбира англиски

Samsung Mobile го стартуваше пласманот на Bixby гласовниот асистент за Galaxy S8 моделите кој сега целосно разбира англиски јазик и по...


Galaxy S8 и Galaxy S8+ ги има за 589 долари и 666 долари на eBay

eBay продавачите продолжуваат со дампинг цени за предводниците Galaxy S8 и S8+, и покрај фактот што смартфоните се пуштени во продажба од...


„Мускулестиот“ Samsung Galaxy S8 Active доби зелено светло

Цврстиот теренски модел на Samsung е сега официјално сертифициран од FCC. Samsung Galaxy S8 Active ќе располага со 8-јадрен Snapdragon...


Samsung Display: Најпродаван дисплеј годинава

Samsung Display Co. ја задржува својата позиција како топ производител на дисплеј за првите три месеци од 2017 година. Пазарот на LCD и...


Huawei Mate 10 ќе има Kirin 970 процесор

Претстојниот Huawei Mate 10 би можел да биде еден од најдобрите телефони, затоа што ќе има Kirin 970 процесор, изработен со процесот...


Samsung Galaxy S8/S8 Plus: Прогласени за најдобри смартфони на #AMA17

#AMA17 во Шангај се одржува од 28 јуни до 1 јули и се организира во соработка со GSMA. Наградата за Galaxy S моделите е официјално...


Samsung Galaxy S8: Прв на листата од топ 10 Android смартфони

Techradar.com објави слиста со 10 најдобри Android смартфони за 2017 година, врз основа на дизајн, моќност и софтвер. Вака изгледа...


Galaxy S8/S8+ моделите со нова безбедносна надградба

Galaxy S8/S8+ моделите на Samsung ја добија јунската безбедносна надградба на софтверот со што корисниците ќе бидат заштитени од...


Samsung Galaxy S8 со свечена промоција на Големиот кинески ѕид

Samsung Mobile стартот на продажбата на премиум смартфонот Galaxy S8 го означи со свечена промоција која се одржа во Театарот покрај...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA