Новости

Wi-Fi сертификат за надградба на Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition со Android 9 Pie

Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition изгледа дека ќе биде надграден со Android 9 Pie. Според SamMobile, седум...


Microsoft се уште го продава Galaxy S8 по цени од лани

Microsoft очигледно нема никаков осет за маркетинг цени и промени на пазарот бидејќи во нивната понуда за Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus...


Вип со конференција „Women in Digital“ - Брзата дигитализација ги брише разликите

Во организација на телекомуникациската компанија Вип, денеска се одржа првата конференција “Women in Digital” чија главна тема е улогата...


Samsung Galaxy Note 8: Димензиите на фаблетот со другите телефони на пазарот

Време е веќе да ги споредиме димензиите на премиум фаблетот Samsung Galaxy Note 8...


Samsung Galaxy S8(S8+) конечно со поддршка за Daydream VR

Пред неколку месеци Samsung и Google ветија дека предводниците Galaxy S8 и S8+ ќе добијат поддршка за Daydream VR платформата...


Galaxy S8 и Galaxy S8+ ги има за 589 долари и 666 долари на eBay

eBay продавачите продолжуваат со дампинг цени за предводниците Galaxy S8 и S8+, и покрај фактот што смартфоните се пуштени во продажба од...


Samsung Galaxy S8: Прв на листата од топ 10 Android смартфони

Techradar.com објави слиста со 10 најдобри Android смартфони за 2017 година, врз основа на дизајн, моќност и софтвер. Вака изгледа...


Galaxy S8/S8+ моделите со нова безбедносна надградба

Galaxy S8/S8+ моделите на Samsung ја добија јунската безбедносна надградба на софтверот со што корисниците ќе бидат заштитени од...


Видео: Официјално претставување на Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus во Македонија

По светската премиера, Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co. Ltd.) ги претстави своите најнови паметни телефони, уредите Галакси...


Црниот Galaxy S8 Plus е вистински хит

Според почетните резултати од преднарачките кои фановите ги вршат најпопуларен од новите модели на Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus е тој со...


Погледнете го првото промо видео за Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus

Сеуште се средуваат впечатоците од вчерашната одлична презентација на Samsung Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus со сите нивни новитети кои се...


Сите новитети на Samsung Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus

Samsung направи се што е во негова моќ да ги обезбеди сите најнови функции во мобилната технологија кои се спакувани во новите модели на...


Официјално Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus - Најголемите и најзначајни смартфони на Samsung

Samsung Mobile со претставувањето на новите смартфони Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus се надева дека ќе го добие камбекот кој го посакува по...


Samsung ќе има подарок безжичен звучник со Galaxy S8

Samsung денес ќе ги презентира официјално Galaxy S8 и S8+, за кои започнуваат преднарачките уште од денес, но да почекаме официјално да...


Samsung Unpacked апликацијата доби надградба за Galaxy S8 евентот

Апликацијата Samsung Unpacked 2017 доби надградба во Google Play Store. Со специјален код за покана апликацијата креира QR код, со што...


Ќе успее ли Bixby на Samsung?

Претходно пишувавме дека Samsung официјално најави дека новиот дигитален асистент Bixby ќе биде интегриран со Samsung Galaxy S8 и S8+...


Откриени цените на Samsung Galaxy S8 во Европа

Најпознатиот ликстер Еван Блас на Твитер откри две нови протечени слики од Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus кои наскоро ќе бидат и официјално...


Samsung Galaxy S8: Се си има своја цена

Во последно време се известуваше за високата цена на идните Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus модели, кои ќе бидат презентирани за 3 седмици....


Познато кога ќе стартува пред-нарачката на Galaxy S8

Веќе на сите ни е добро познато дека Samsung на 29 март ќе ја одржи долго очекуваната промоција на новите модели на Galaxy S8, но сега...


Samsung ќе разочара со слабиот капацитет на батеријата на Galaxy S8

Samsung Mobile најверојатно ќе игра на сигурно и нема да ризикува кај новите модели на Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus да вметнува големи...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm