Новости

Гласајте за најдобар смартфон за 2018

Како најпосетен сајт за телефони, ТЕЛЕФОНИ.МК формираше список со најдобрите смартфони годинав...


Wi-Fi сертификат за надградба на Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition со Android 9 Pie

Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition изгледа дека ќе биде надграден со Android 9 Pie. Според SamMobile, седум...


Нова надградба на AR Emoji за Samsung Galaxy S9

Samsung ќе објави надградба за Samsung Galaxy S9 и S9+, која освен другите алатки, содржи и AR Emoji ...


Samsung Galaxy S8 и Note 8 со нова опција за заклучувањето како Galaxy S9

Ако имате Samsung Galaxy S8/S8+ или Note 8, имате шанси веќе да сте добиле јунска безбедносна надградба...


Како да направите Hard reset на Samsung Galaxy S9/S9 Plus ?

Повеќето модерни смартфони доаѓаат со целосен дисплеј без физички копчиња за навигација низ менито, па така многу елементи во...


Samsung подготвува мини верзија на Galaxy S9 Plus

Таман кога помисливме дека ерата на мини смартфони заврши, од Samsung пристигнува ново изненадување со тоа што се откри дека подготвува...


Самсунг и Дизни креираат магија со пиктографи за изменета реалност (AР емоџи) за Самсунг Галакси С9

Омилените Дизни ликови оживуваат со најновите паметни телефони на Самсунг...


Видео: Samsung Galaxy S9 и S9+ се поиздржливи од iPhone X

Samsung направи голем напредок во ефикасното искористување на предната површина на новите премиум смартфони Samsung Galaxy S9 и S9+ кои...


Колку чини да се произведе Samsung Galaxy S9 Plus?

Колку навистина чини производството на еден Samsung Galaxy S9 Plus смартфон, односно колку пари му се потребни на Samsung за да склопи...


Samsung Pay има мали проблеми со Galaxy S9

Неколку корисници на новиот смартфон Galaxy S9 пријавија дека имаат мали проблеми со системот за мобилни плаќања Samsung Pay во...


Samsung Galaxy S9 моделите веќе во продажба и кај нас

По официјалното претставување на новите Самсунг Галакси С9 (Samsung Galaxy S9) и С9+ (S9+) паметни телефони во Македонија, компанијата...


Samsung Galaxy S9 и Galaxy S9 + со AR Emoji и моќни камери достапни во Македонија

Новите атрактивни смартфони на Samsung во премиум класата Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus по промоцијата неодамна во Барселона на Светскиот...


Samsung Galaxy S9 и S9 Plus пристигнаа во Македонија

Telefoni.mk имаше ексклузивна можност да се запознае од прва рака со можностите на новиот премиум телефон на Самсунг во соработка со...


Samsung Galaxy S9 и S9+ најпопуларни смартфони на MWC 2018

Сигурно не е големо иѕненадување но, новите смартфони Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus се најпопуларните модели на неодамна одржаниот Светски...


Samsung Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus ја добија првата надградба

Samsung Mobile покажа висок степен на ажурност со тоа што веднаш ја лансираше предвидената безбедносна софтверска надградба за месец март...


Samsung Galaxy S9 и S9 Plus сега ги продава и Microsoft

Како дел од партнерството со Samsung, сега Microsoft започна со продажба и на најновите премиум модели Samsung Galaxy S9 и S9 Plus кои...


Кога официјално Samsung Galaxy S9 влегува во продажба?

Samsung Mobile успеа да ги истакне сите нови адути на Galaxy S9 моделите, особено во камерата со вештачка интелигенција како и...


Како ќе се покаже Samsung Galaxy S9 во споредба со S8

Уште не знаеме официјално колкав е бројот на преднарачки за време на ексклузивното презентирање на Samsung Galaxy S9 во Барселона...


Тест: Galaxy S9 е подобар од iPhone X во дисплејот и камерата

Првите тестови на DisplayMate и DxOMark се со дисплејот и камерата на Galaxy S9 и iPhone X. DisplayMate заклучува...


Официјално од Барселона: Samsung Galaxy S9 - Бесконечно искуство со камерата и дисплејот

Samsung Mobile ја претстави новата генерација на Galaxy S9 смартфоните која овој пат целосно е фокусирана на подобрена...


Samsung Unpacked: Презентација на Galaxy S9 преку AR технологија

Samsung Unpacked настанот ќе се одржи во недела вечер, на 25 февруари, кога ексклузивно ќе се презентираат новите премиум модели Galaxy...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm