Новости

Samsung Galaxy Note 9 ќе има побрзо безжично полнење

Претстојниот моќник Samsung Galaxy Note 9 се очекува да биде еден од најнапредните фаблети на пазарот со мега батерија и бројни...


Galaxy Note 9 нема да понуди многу измени во дизајнот

Нов извештај од Азија тврди дека претстојниот фаблет Galaxy Note 8 според доставувачите на компоненти нема премногу да се разликува од...


Samsung Galaxy Note 9 доаѓа рано во август?

Samsung Galaxy Note 9 ќе биде следниот премиум смартфон на Samsung Mobile кој ова лето ќе го очекуваме со нетрпение, па затоа веќе се...


Samsung веќе ја стартуваше априлската безбедносна надградба

Samsung ќе биде шампионот за претстојниот месец бидејќи пред сите ја стартуваше безбедносната софтверска надградба наменета за април уште...


Samsung: 1.6 милиони луѓе го виделе Galaxy S9 за пет дена

Samsung Mobile се пофали дека неверојатна бројка од дури 1.6 милиони луѓе го виделе најновиот Samsung Galaxy S9 за време на петте дена...


Колку често Samsung ќе лансира безбедносни надградби?

Samsung Mobile ја обнови политиката за редовни безбедносни надградби. Така постарите смартфони лансирани во 2016 година веќе го...


Samsung подготвува нов топ таблет - ова се првите детали

Samsung Mobile покрај новите премиум смартфон од Galaxy S9 серијата се очекува да лансира и нова серија на моќни таблети од Samsung...


Samsung Exynos процесорите достапни за сите брендови

Samsung Mobile донесе одлука своите Exynos процесори од премиум класата да ги нуди и на останатите производители со тоа што ќе се обиде...


Samsung е бренд со најмногу клонирани смартфони

Според информациите со кои располага бенчмарк сајтот Antutu мобилниот бренд на Samsung е најмногу клониран од евтините производители на...


Samsung дециден - Не ги успоруваме смартфоните

Samsung одговори на барањата на италијанските здруженија на потрошувачи кои побараа истрага за телефонскиот гигант. 


Samsung не добил поплаки за проблеми за Galaxy Note 8 со батеријата

Samsung Mobile излезе со реакција до јавноста во која го адресира прашањето за наводен проблем со полнењето на батеријата на Samsung...


Ниту LG ниту Samsung не се како Apple

Се поголем број на Android производители одговорно тврдат дека ја немаат праксата на Apple да ги успоруваат своите смартфони штом...


Apple се откажува од Samsung во корист на LG

Apple реши повеќе да не нарачува OLED екрани за нивниот премиум смартфон iPhone X од страна на Samsung. За новите нарачки на OLED...


Samsung Galaxy S8 сега достапен и со Burgundy Red боја

Samsung го ревитализираше премиум смартфонот Galaxy S8 кој е „стар“ десетина месеци со лансирањето на новата боја на маската Burgundy Red...


Samsung Galaxy S9 ќе има Face ID за да го порази Apple

Samsung Mobile ќе има можност да му ги наруши плановите на Apple уште во првиот квартал од следната година со рана промоција на Samsung...


Видео: Samsung Galaxy S8 со специјално есенско издание

Samsung Mobile ја лансираше специјалната есенска едиција на премиум смартфонот Samsung Galaxy S8 со Burgundy Red која совршено одговара...


Samsung си „игра“ мајтап за екранот на Google Pixel XL 2

Samsung го искористи проблемот кој Google го има со екранот на новиот Pixel XL 2 смартфон при што повеќе корисници пријавија еден вид на...


Samsung Galaxy Tab Active 2 доаѓа со војнички дизајн

Samsung Mobile во период кога речиси никој не претставува нови таблети, не само што ризкуваше со нов таблет, туку и специфичен ултра...


Samsung ќе заработи цело богатство од iPhone X

Samsung Electronics благодарение на изработката на делови наменети за премиум смартфонот iPhone X на главниот конкурент Apple ќе заработи...


Новата реклама за Galaxy Note 8 ќе ве стопи од емоции

Новата реклама за супер фаблетот Galaxy Note 8 многу се разликува од претходните бидејќи наместо да биде посветена на техничките можности...


Samsung - Следната година ќе лансираме флексибилен смартфон

Ко Донг-џин директорот на мобилната дивизија на Samsung на прес конференција во Јужна Кореја даде ексклузивна изјава дека следната година...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm