Новости

Bitcoin младите го гледаат како вложување во иднината

Уште не е познато кој навистина стои зад измислицата Bitcoin и тоа е една од најголемите мистерии во денешно време. Сатоши...


Дали Bitcoin е создаден од Американците за шпионажа?!

Според Наталија Касперскаја, ко-основачот на Kaspersky Lab и претседателот на InfoWatch, bitcoin го создале американските тајни служби...


Видео: Дали Биткоинот ќе ја урне светската економија и валутите?

На YouTube се шири снимката направена наводно од Сатоши Накамото, креаторот на криптовалутата Биткоин, кој ги повикува сите луѓе да...


Дали таткото на Bitcoin е Илон Маск?!

Теоријата на заговор е секогаш интересна. Вчера пишувавме дека Bitcoin надмина вредност од 10.000 долари, но дали знаевме кој стои зад...


Биткоин - кој ја измисли виртуелната валута

Досега постоеше дилемата кој е вистински автор на Биткоин. Тоа е Австралиецот Крег Рајт, кој досега беше познат под прекарот Сатоши...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm