Новости

Како да изгледате убаво на вашите селфи фотографии

Ако забележите дека имате лош нос на вашата селфи фотографија, не очајувајте. Не сте единствени што размислувате ...


Видео: Се појави Xiaomi Mi Mix 2s со Full Display

Од Кина протече првото видео на кое наводно е прикажан претстојниот одличен смартфон Xiaomi Mi Mix 2s на кој се гледа дека ќе има Full...


Фото: Проширената реалност огромен адут на Samsung Galaxy S9

Samsung Mobile направи огромен исчекор кога е во прашање камерата на Galaxy S9. Во период кога сите сакаат да експериментираат со...


Samsung планира селфи камера под самиот дисплеј

Samsung има иновативна идеја за идните смартфони каде селфи камерата би била сместена под самиот дисплеј на мобилниот уред, односно би...


LG ќе прави 3D сензори за новите iPhone смартфони

Apple потпишал договор за набавка на компоненти за 3D сензорите на следните модели на iPhone од 2018 генерацијата. Предвидено е LG...


Потврдено: Nokia 9 ќе има дуо селфи камера

HMD Global е се поблиску до лансирање на нивниот досега најмоќен смартфон Nokia 9 за кого се предвидени и најквалитетните компоненти....


Microsoft го трансформираше Skype во Snapchat

Microsoft лансираше нова верзија на апликацијата за повици и допишување со нови функции кои се директно инспирирани од Snapchat, односно...


Oppo F5 дојде со 20 мегапикселна селфи AI камера

Oppo важи за бренд кој многу вложува во развој на селфи камерите, а тоа го докажа со новиот смартфон Oppo F5 кој располага со 20...


Nude ќе ги скрие вашите голи фотки

Nude е нова апликација за iPhone која на креативен начин ја користи вештачката интелигенција, односно го скенира вашиот смартфон за да ги...


Google Camera апликацијата располага и со Selfie Flash

Google во Play Store лансираше нова верзија на Google Camera апликацијата наменета за речиси сите видови на Android смартфони наменета...


На Instagram има најмногу сајбер злоставување

Најмногу сајбер злоставување на интернет има на Instagram, во споредба со сите други социјални мрежи. Во истражување, 7% од испитаниците...


vivo ги лансираше уникатните X9s и X9s Plus со двојна селфи камера

Се поуспешниот кинески бренд продолжува со лансирањето на уникатни смартфони, овој пат со новите X9s и X9s Plus кои имаат двојна селфи...


Видео: Face Swap на Microsoft ќе ве забавува на Android

Microsoft ја лансираше новата забавна апликација Face Swap за Android која ја користи селфи камерата. Откако ќе направите фотка Face Swap...


Нови грижи дека iPhone 8 ќе задоцни, но ќе вреди да се чека

Откако Apple ги надмина грижите за набавка на OLED екрани со нарачката на 70 милиони панели за екранот од Samsung, сега има нови грижи...


Alcatel лансираше Flash смартфон со дури 4 камери

Новиот Alcatel Flash смартфон е првиот на пазарот со четири камери, по две на предната и две на задната страна. Селфи сетапот е составен...


Стартува пред-продажбата на Huawei P10 во Македонија со луксузна кутија додатоци како подарок

Huawei најави дека започнува пред-продажба во Македонија на новиот модел P10, со подарок луксузна кутија со додатоци. Прелиминарните...


Oppo F3 напаѓа со две селфи камери

Oppo ја продолжува тактиката на лансирање на смартфони со уникатни карактеристики, па откако заврши трката за што е можно тенки тела,...


SelfieFeet го заменува селфи стапот со проширени функции

Стаповите за селфи фотографирање веќе долго време се популарни на пазарот, време е да ги замениме со некои понапредни алатки како што е...


Иновативниот селфи дрон Lilly е пред колапс

И по цела една година и половина откако во јавноста се појави симпатичниот дрон Lily тој се уште не е пласиран на пазарот откако...


Ако се сликате вака, тогаш сте во опасност!

Ако на фотографиите сакате да позирате со подигната рака и популарната поза „peace“ (мир) со двата прста, тогаш може да добиете големи...


3D чоколадно селфи за само 20 долари

Компанијата Candy Mechanics го престстави 3D чоколадното лижавче Lolpops, кое буквално креира копија од вашата глава, фотографирана од...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm