Новости

Што побараа операторите од Google за идниот Android?

Според октритијата на деволопери објавени на XDA форумот во новата верзија на оперативниот систем Android P постои нова опција која ќе им...


WhatsApp и Signal не може ниту ЦИА да ги шпионира

WikiLeaks неодамна објави дека ЦИА може да не шпионира преку телефон, компјутер, смарт телевизор, камера и слично. Колку се безбедни...


Примен првиот вонземски радио сигнал кој се повторува

Различни опсерватории со нивните супер моќни телескопи и приемници уште од 2007-та го регистрирале првиот радио сигнал кој доаѓа од...


Тајно мени кое ќе ви го открие вистинскиот сигнал на iPhone

iPhone како и секој смартфон има индикатор кој ја покажува јачината на мобилниот сигнал, но некогаш не е доволен за да се покаже...


Најевтин трик за да го засилите Wi-Fi сигналот

Досега повеќе пати сме пишувале како да го подобрите сигналот на Wi-Fi рутерот за постабилна интернет конекција и подолг домет, но...


iPhone 6s според тестовите има слаб прием на антената

Герт Фролунд Педерсен од Универзитетот Алборг од Данска излезе со тестовите за квалитетот на прием на сигналот на антената на iPhone 6s...


Топ совети за подобар Wi-Fi сигнал

Сигурни многумина од вас се фрустрираат кога нивниот смартфон не може да се поврзе на домашната Wi-Fi поради слабиот сигнал. Поновите...


Huawei Honor 6 Plus - Најдобриот камера смартфон

Huawei го претстави долго очекуваниот камера смартфон Honor 6 Plus кој импресионира со две главни камери од 8 мегапиксели кои имаат...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm