Новости

Apple HomePod паметниот звучник се продава послабо од очекувањата

Apple очекуваше да направи „бум“ со HomePod, но неговите ограничувања и слабости не поминаа добро кај купувачите


Huawei ќе прави смартфон за генерирање на криптовалути

Пазарот со крипто-валутите реализираше енормно висок раст од 1500% во последната година. Сега вреди повеќе ...


Конечно iPhone X: Усовршена Face ID технологија и TrueDepth камера

Вчера беше официјално пуштен во продажба iPhone X, телефонот за кого допрва ќе ги образложиме спецификациите со рецензија...


Новиот Apple Watch ќе има телефонски број како поврзаниот iPhone

Apple се уште ја загрева сцената на „Стив Џобс“ театарот во Калифорнија и првиот продукт кој го претстави е третата генерација на...


The Rock во „филмска“ реклама за Siri на Apple

Актерот Двејн Џонсон или повеќе познат под прекарот The Rock ја сними досега најамбициозната реклама за Apple која повеќе наликува на...


Конечно, ова е популарната „Siri“, ја познавате ли?

Ја знаете ли Сузан Бенет? Таа е жената на која iOS корисниците секој ден и го слушаат гласот, но, никој не ја познава...


Google Assistant ќе биде стандарден за iPhone 8 !?

Според информациите на AndroidGuys се водат преговори меѓу Google и Apple кај новиот iPhone 8 смартфон корисниците да имаат избор да го...


Кои iPhone модели не добиваат iOS 11 есенва

Новиот iOS 11 доаѓа во септември, а сега добивме информации кои мобилни уреди на Apple нема да можат да ги ажурираат своите оперативни...


Apple покажа иновации и со 11-та верзија на iOs

Apple на годинешната WWDC конференција во Калифорнија уште еднаш покажа дека е способен да лансира нови функции и повторно да го збогати...


15 непознати функции на новите Apple слушалки

Секој iPhone доаѓа со EarPod слушалки, кои би можеле да бидат многу покорисни одошто мислите...


WhatsApp воведе поддршка за Siri

Популарната апликација за допишување WhatsApp воведе поддршка за гласовниот дигитален асистент Siri на Apple со што на корисниците им се...


Apple ја пушти финалната верзија на iOS 10.3, еве што е ново

Apple започна со достава на финалната верзија на оперативниот систем iOS 10.3 откако помина низ шест фази на бета тестирање со цел да се...


Малиот Роман (4) со Siri го спасил животот на мајка си

4 годишниот Роман од Велика Британија го спасил животот на својата мајка со помош на Siri на својот iPhone. Лондонската полиција вели...


Alexa ќе управува со вашиот дом преку Amazon Echo

Alexa e новиот оперативен систем на Amazon, кој во интеграција со Echo ќе ви бидат од голема полза за управувањето со вашиот дом. Google...


Распакување на Solarin од 20.000 долари пред камера

Solarin е телефонот што вреди колку еден Ролс Ројс. Неговата најголема предност е безбедноста на преден план, а потоа доаѓа се друго:...


Apple со вештачка интелегенција ќе го контролира вашиот дом

Apple работи на нов уред за управување со домот и сите електронски апарати кои имаат интернет конекција, а ќе користи вештачка...


Стартува широката надградба на Apple macOS Sierra

Apple по неколку месеци на бета тестови конечно ја има финалната верзија на новиот десктоп оперативен систем macOS Sierra кој нуди повеќе...


AirPods слушалките и Siri ќе направат револуција во иднина

Откако Apple го исфрли 3,5 мм излез за слушалки и ги претстави безжичните слушалки AirPods, некои новинари размислуваат дека компанијата...


Apple го лансираше iOS X, надградбата оди без проблеми

Apple стартуваше со надградба на новата верзија на оперативниот систем iOS X и на почеток се надева дека досегашните бета тестирања ќе...


Како може да бидете хакирани преку дигиталните асистентки на YouTube

Голем број на корисници на смартфони ја користат YouTube апликацијата за слушање музика и гледање видеа. Со цел да ви помогнеме доколку...


Десетка за iOs 10 - Претставени топ новитети

Главен новитет на годинешната Apple WWDC 2016 конференција е секако новата верзија на оперативниот систем iOS 10 (X) кој од старт ќе...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm