Новости

Samsung Galaxy A90 ќе има селфи камера на лизгање?

Додека целиот фокус на вниманието е насочен кон претстојната премиум серија на Samsung Galaxy S10 серија мобилниот гигант подготвува уште...


Предвреме откриени сите детали за Honor Magic 2

Од кинеска публикација предвреме добиле примерок од претстојниот Huawei Honor Magic 2 па така сега се познати речиси сите детали за овој...


Видео: Honor Magic 2 ќе има „магичен“ слајдер

Huawei ќе демонстрира нов концепт во дизајнот претставен преку претстојниот иновативен смартфон Honor Magic 2. Овој нов уред ќе има...


Motorola има нови Moto додатоци меѓу кои и Health монитор

Motorola најави нови додатоци за смартфоните од модуларната серија Moto Z, меѓу кои Health монитор како и додаток за физичка тастатура...


Новиот поевтин модел LG G5 Lite доаѓа наскоро

LG ќе лансира Lite верзија на премиум смартфонот G5 смартфонот кој ќе служи како поевтина варијанта со задржување на оригиналниот дизајн,...


Ексклузивно: Батеријата на LG G5 ќе биде на лизгање и ќе се вади со слајдер

Од Јужна Кореја доаѓа големо откритие дека LG G5 ќе има нов иновативен пристап во отстранување на батеријата на смартфонот со тоа што ќе...


Видео: Тајната на BlackBerry Priv

BlackBerry очигледно премногу е горд на Priv својот прв Android кој за кратко време ја врати компанијата на патеките на успехот, а...


BlackBerry отпушта вработени, ќе се спасува со Android

BlackBerry ги бележи најслабите резултати во историјата со пазарно учество од само 0.3 проценти што неизбежно ќе доведе до повторно...


Прикажан BlackBerry Venice со Android Lollipop

BlackBerry полека попушта пред притисикот на фановите и ќе мора наскоро да лансира Android смартфон и покрај изјавите на директорот Џон...


BlackBerry прави Android смартфон со помош на Samsung

BlackBerry и Samsung успешно соработуваат на повеќе софтверски проекти за безбедна комуникација, но најновите информации велат дека...


BlackBerry го враќа во мода телефонот на лизгање

BlackBerry на шега е нарекува диносаурсот меѓу производителите со ретро смартфони, но освен фраќањето на физичката тастатура од...


Sony спрема Windows 8 таблет

Гласина за нов таблет од Sony кој ке работи на новиот оперативен систем Windows 8 и мора да признаеме изгледа навистина интересно


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm