Новости

Технолошките гиганти дел од Automobile Barcelona 2017

Facebook, Waze, IBM, Ericsson, Oracle, Orange и HP ќе бидат главните брендови кои ќе учествуваат на новиот смарт автомобилски саем кој ќе...


Долго фалениот Faraday Future супер брз смартмобил со проблеми на стартот

Faraday Future подолго време водеше фалбаџиски маркетинг дека нивниот супер брз смартмобил FF91 ќе ја збрише конкуренцијата на Tesla...


Интелегентниот Honda NeuV електромобил ќе го смирува возачот

Honda NeuV е нов концепт за футуристички автономен електромобил кој преку вградена вештачка интелегенција ќе го препознава расположението...


Intel ќе се трка и во автомобилската индустрија

Intel сосема неочекувано најави дека ќе се трка и во автомобилската индустрија со свој сет на иновации, софтверски решенија и смарт...


Samsung плати 8 милијарди во кеш за да го купи Harman

Samsung Electronics ја донесе најагресивната инвестициска одлука со вложување на 8 милијарди долари во кеш со кои го презема Harman, еден...


Смарт колите на Рено и Нисан како подвижни самоуправувачки канцеларии со Windows

Концернот на Рено и Нисан ќе биде прв во автоиндустријата кој ќе соработува со Microsoft за креирање на автономни автомобили кои ќе се...


Tesla автомобили најдени пред тајната Apple Car лабораторија

Пред тајната лабораторија на Apple во Калифорнија каде се тестираат нивните први смарт автомобили се сликани неколку модели на Tesla...


Apple iCar тајно се изработува во Берлин

Apple се уште е многу тивок кога е во прашање изработката на нивниот смарт електричен автомобил, но уште пред една година беше јасно дека...


Анализа: BMW со HTC Vive за футуристички автомобили - Треба ли да се возбудиме

BMW соопшти дека ќе биде првиот автомобилски бренд кој целосно ќе ја имплементира виртуелната технологија при дизајнирањето и креирањето...


Android апликации во новата BMW iDrive серија

BMW овозможи интеграција со Android апликациите за слушање музика Spotify, iHeartRadio, и Pandora кои ќе им бидат достапни на возачите на...


BMW нема да дозволи пораз од Apple и Google

BMW најави дека ќе се бори докрај со новите интернет конкуренти во автомобилската индустрија како Apple и Google кои работат на...


Автономното возило на Google прв пат виновно за сообраќајка

Автономните возила на Google досега повеќе пати учествувале во сообрќајни несреќи со мали материјални штети, но сега за прв пат сударот е...


Видео: Qualcomm сака да биде брз како Луис Хамилтон

Qualcomm одржа заедничка презентација на саемот MWC во Барселона со тимот на Mercedes како и со Ф1 шампионот Луис Хамилтон за откривање...


Веќе не е тајна, Apple навистина работи на електричен автомобил

Додека Apple се уште молчи и се обидува целата енергија да насочи кон пласманот на смартфони и таблети, се открива дека компанијата ги...


Автомобилот на Google нема волан и педали

Google е подготвен да го тестира смарт автомобилот во отворен сообраќај кој самиот се управува и возачот воопшто нема потреба од волан и...


Автомобилот на Google сам вози низ град

Смарт автомобилот на Google е проект кој започна во 2010 година и досега е постигнат огромен напредок. SelfDrive автомобилот е полн со...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm