Новости

Samsung: Смартфон со 7-инчен дисплеј на превиткување

Samsung веќе одамна го промовира концептот на смартфон со превиткување, па конечно реши да го претстави пред јавноста. На CES 2018...


LG нема да претерува со нови смартфони

LG Mobile на презентацијата на CES 2018 во Лас Вегас откри дека нема да лансира смартфони на редовна основа, туку дека ќе промовира нови...


Показатели дека ве прислушкуваат на телефон

Постојат неколку факти според кои може да утврдите дека некој ве прислушкува на вашиот смартфон. Се разбира, тие не се сигурен патоказ...


Изум створен за одвикнување од користење на смартфон

Изумот на австрискиот дизајнер Клеменс Шилингер е создаден за одвикнување од користење на мобилни телефони. Сите сме заразени од телефони...


Што ќе понуди iPhone Х во 2019?

Apple мора да мисли на иднината и постојано да го одржува нивото на иновации кои веќе во мобилната сфера го достигнуваат плафонот кога е...


Кога ќе ги добиеме првите смартфони со 5х оптички зум?

Asia Optical и Coreophotonics развиваат нов вид на камера за смартфони која ќе располага со 5х оптички зум што ќе донесе значително...


Huawei влегува во трката за смартфон што се витка

Huawei нема да дозволи неговите два најголеми конкуренти Apple и Samsung да избијат на челната позиција со најавената револуција на...


Grey: Луксузна титанска футрола за iPhone

iPhone телефоните денес се многу поскапи од порано, но постојат луѓе што сакаат овие телефони да ги направат уште повеќе луксузни. Затоа...


Razer најави големо откритие, ќе видиме ли прв гејмерски смартфон?

Razer преку Twitter соопшти до фановите да бидат подготвени на 1 ноември бидејќи ќе го имаат нивното досега најголемо откритие. Од оваа...


Android брендовите ќе се насочат кон 3D сензори

Повеќе познати Android брендови ќе го следат трендот кој го наметна Apple и во нивните следни премиум смартфони ќе вметнуваат 3D сензори...


Се појави глобалната верзија на Samsung Galaxy S8 Active

Додека Sprint ќе биде ексклузивниот оператор во САД кој ќе може да го продава супер издржливиот Samsung Galaxy S8 Active на сајтот за...


Фото доказ: Со 100км/ч типкал на два смартфона!

Драги читатели, со ова сакаме да ви укажеме на опасноста што не демне сите нас кога возиме невнимателно, особено со голема брзина...


Ова се конечните спецификации на Galaxy S8 Active

Благодарение на поставување на Galaxy S8 Active на кинеска страна за продажба се дознаваат конечните спецификации на супер издржливиот...


Samsung Galaxy S8 Active: Протекоа нови фотки

Samsung во 2013 година ја претстави првата верзија на цврст телефон од својот предводник Samsung Galaxy S8, со додавка Active во името....


Facebook прави смартфон камбек, овој пат со модуларни елементи

Долго време има тивки шпекулации дека Facebook работи на својот втор смартфон по не така добро прифатениот Facebook Home кој го изработи...


#ItCanWait: Зошто не треба да типкате на телефон кога одите?

Движењето #ItCanWait се залага за подигнување на свеста на луѓето да внимаваат повеќе кога се движат на улица...


Samsung Galaxy S8 Active повторно се појави со слика

Samsung Mobile треба конечно да се реши да го лансира новиот модел Samsung Galaxy S8 Active кој веќе подолго време е мета на шпекулации...


Зошто на Android пишува дека имате полна меморија, а имате уште слободно место?

Телефоните со постар оперативен систем би можеле да ви прават проблеми, со тоа што постојано ќе ве предупредуваат дека немате веќе...


LG: Зошто е подобро да имаме помали рамки на телефонот?

Светските трендови за телефоните тежнеат кон телефони со 5.5 инчени дисплеи и поголеми. Тоа значи дека телефоните мора да се дизајнираат...


Направен телефон без батерија кој се „храни“ само со радио бранови

Истражувачи од Универзитетот во Вашингтон креираа функционален прототип на телефон без батерија кој се „храни“ само со радио-брановите од...


Индија ќе ги претрка САД како втор највреден пазар на смартфони

Според анализите на Motorola се очекува во текот на годинава Индија да избие на второто место по бројот на продадени смартфони со што ќе...

 
Најнови телефони
 
  • Mate 10 Pro
  • G6
  • 3310 (2017) 3G
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 3
  • 2
  • 105 (2017)