Новости

Откриени нови детали за Moto E5 Plus

Moto E5 Plus како претстоен смартфон на Motorola и Lenovo во основната класа повторно се појави на бенчмарк тестовите, овој пат на...


Huawei Honor 7A официјално претставен со дуо камера

Huawei Honor 7A е најновиот смартфон во Honor гамата како дел од семејството на Huawei наменет за поевтината понуда со доста атрактивни...


Финални информации за Huawei Honor 7A

Huawei со неговиот суб-бренд Honor наскоро ќе го лансира новиот евтин смартфон Huawei Honor 7A чии главни адути ќе бидат целосниот...


Moto G6 Play ќе биде со ниска цена и добра батерија

Moto G6 Play е најевтиниот смартфон од трите нови модели од Moto G6 линијата, кој има сингл камера, додека другите ќе бидат...


Moto G5S и G5S Plus се подобрени од претходниците

Претходно пишувавме за новиот модел G5S на Motorola, после кого следува и Moto G5S Plus, братот близнак со поголем дисплеј...


Motorola Moto G5S - Повеќе метал, повеќе батерија

Motorola Moto G5S е еден од најсвежите смартфони во понудата на Motorola со засилување на дизајнот од убаво склопено метално тело, како и...


Galaxy J2 Pro е новиот ценовно прифатлив модел на SAMSUNG

Samsung има прилично добар избор на смартфони за сечиј вкус и сечиј џеб, при што сега ќе лансира и нова евтина класа на телефони. Galaxy...


Honor 6A Pro пристигна во Европа со топ цена

Huawei се повеќе е присутен и на европскиот пазар со нивниот бренд Honor кој во Азија е познат по многу ниските цени за смартфони со...


Asus Zenfone 4 Max пристигна со врвна батерија и двојна камера

Asus приреди огромно изненадување со новопретставениот смартфон Asus Zenfone 4 Max кој пристигна со врвна батерија со огромен капацитет...


Nokia официјално го стартуваше камбекот со Android со Nokia 6 смартфонот

HMD Global новата компанија која го води брендот на Nokia го официјализираше камбекот на пазарот со новиот смартфон Nokia 6 кој има...


Ова се речиси официјалните спецификации на Nokia D1C (2017)

Nokia D1C (2017) најверојатно ќе биде целосното име на кам-бек смартфонот на Nokia кој ќе работи со Android Nougat оперативен систем, а...


Ова се новите детали за Nokia D1C

Веќе е добро познато дека Nokia подготвува повеќе смартфони со Android 7.0 Nougat оперативен систем, но засега најконкретен е Nokia D1C...


Nokia D1C со прв бенчмарк откри многу детали

Пред една недела за прв пат се појави Nokia D1C смартфонот со Android оперативен систем кој беше доста мистериозен, но сега со првиот...


Се појави мистериозен Nokia D1C смартфон со Android

На Geekbench се појави уште еден засега мистериозен Nokia D1C смартфон со Android оперативен систем за кој се открива само дека ќе има...


Lenovo претстави 3 модели од „K6 фамилијата“

Lenovo на IFA 2016 саемот претстави 3 нови модели на метални телефони: Lenovo K6 е нов модел од средната класа, Lenovo K6 Power има...


HTC Desire 10 дефинитивно доаѓа наскоро

HTC ќе ги прескокне случувањата на саемот IFА во Берлин, но затоа пак ќе настапи сам на 20 септември кога ќе го претстави новиот HTC...


Обновениот Xiaomi Redmi 3s донесе скенер и метално тело за ниска цена

Xiaomi лансираше обновена верзија на Redmi 3s смартфонот кој е меѓу најевтините Android  смартфони на пазарот со метално тело и скенер за...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm