Новости

Најава за Lenovo S5 Pro со импресивна предна двојна камера

18 октомври ќе биде денот кога Lenovo го презентира новиот модел S5 Pro. Pro е подобрена веерзија ...


Xiaomi го најави Redmi Y2 за онлајн продажба

Xiaomi на интернет просторот ќе настапи со уште еден квалитетно склопен смартфон за многу прифатлива цена од околу 150 евра. Станува збор...


Xiaomi Redmi 6 Pro има моќни компоненти и ниска цена

Xiaomi официјално го презентираше Redmi 6 Pro, со неверојатен 5.84-инчен FHD+ дисплеј, 8-јадрен Qualcomm ...


Се појави и интернационалната верзија на Nokia X6

Од вчерапретставениот нов смартфон Nokia X6 се појави нов модел со реден број (TA-1103) за кој се претпоставува дека ќе биде неговата...


Прв пат се појави Xiaomi Strakz

Xiaomi Strakz ќе биде нов смартфон на кинескиот бренд кој за прв пат се појави на интернет сајтот за тестирање Geekbench.


Xiaomi Redmi S2 познато кога ќе пристигне

Xiaomi Redmi S2 е еден од поинтересните смартфони во последно време кој често е предмет на шпекулации, но веќе стигна и официјална...


Фото: Xiaomi Redmi S2 целосно се појави

Xiaomi Redmi S2 за прв пат се појави со слики во „живо“ односно од функционален прототип па така сите корисници однапред може да видат...


Xiaomi Redmi S2 ќе има многу адути за ниска цена

Xiaomi Redmi S2 ќе привлече многу внимание во наредниот период бидејќи има многу шанси да освои симпатии меѓу корисниците како евтин...


Samsung Galaxy A6+ (2018) доби Wi-Fi сертификат

Новиот смартфон на Samsung Mobile кој недоамна се дозна дека ќе се вика Samsung Galaxy A6+ (2018) го доби Wi-Fi сертификатот, со што ги...


Xiaomi Mi 6X наскоро носи нешто атрактивно

Xiaomi Mi 6X ќе биде интересен смартфон кој наскоро ќе донесе нешто атрактивно во понудата на кинескиот бренд, односно ќе биде уред...


Што ќе понудат Samsung Galaxy A6 и A6 Plus?

Samsung Galaxy A6 и A6 Plus најверојатно ќе бидат новите смартфони на Samsung во високата класа бидејќи за нив се појави први детали...


Што ќе донесе солидниот Moto G6?

Moto G6 повторно се појави на бенчмарк тест сајтовите, овој пат на Geekbench каде е демонстриран неговиот осум-јадрен Snapdragon 625...


Модуларниот уникат Moto Z2 Play вреди

Moto Z2 Play е одлична идеја на компанијата за средната класа на телефони, со кого сакала да направи уникатен телефон поради неговата...


Moto G5S и G5S Plus се подобрени од претходниците

Претходно пишувавме за новиот модел G5S на Motorola, после кого следува и Moto G5S Plus, братот близнак со поголем дисплеј...


BlackBerry Motion прикажан во нова слика

BlackBerry Motion всушност ќе биде официјалното име на смартфонот кој BlackBerry го подготвуваше со кодното име Krypton. 


Која ќе биде главната сила на BlackBerry Krypton?

TCL заедно со BlackBerry го подготуваат новиот супер безбеден Android смартфон кој по добивањето на Bluetooth и Wi-Fi сертификатите...


Xiaomi Mi 5X претставен со дуо камера и ниска цена

Xiaomi денеска го претстави новиот модел од петтата Mi серија кој нуди помали подобрувања, но како главен адут се издвојува токму дуо...


Видео со Xiaomi Mi 5X пред официјалното откривање на 26 јули

Новиот Android смартфон на Xiaomi Mi 5X ќе биде од средната класа и ќе се презентира официјално на 26 јули...


Xiaomi Redmi 5 со нови возбудливи детали

Од Кина доаѓаат првите возбудливи детали за Xiaomi Redmi 5 кој ќе понуди голем избор на различни спецификации со солидни перформанси во...


Протече прва слика од Alcatel Idol 5, ова се деталите

Alcatel поднел барање за одобрување на нивниот претстоен смартфон Alcatel Idol 5 од американската Федерална комисија за комуникации, па...


На GFXBench протекоа први информации за Alcatel Idol 5

На бенчмарк сајтот GFXBench се појавија првите информации за претстојниот смартфон Alcatel Idol 5 кој го очекуваме наскоро. Според нив...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm