Новости

Три нови Snapdragon чипсетови со двојни камери, AI и пониски цени

Qualcomm додава три нови чипсетови во својата линија: Snapdragon 429, Snapdragon 439 и Snapdragon 632...


Xiaomi потврди кој смартфон ќе биде ѕвездата на 25 април

Xiaomi веќе подолго време е познато дека на 25 април ќе одржи пролетно промотивно шоу на кое ќе претстави интересни новитети, а сега...


Xiaomi Mi 6X ќе биде наследник на Mi 5X

Претходно пишувавме за спецификациите на новиот модел Xiaomi Mi 6X, кој интернацинално оди под името...


Нови детали за големиот Samsung Galaxy C7 Pro

Samsung Galaxy C7 Pro повторно се појави со тест модел, овој пат на бенчмарк сајтот GeekBench каде се открива дека работи со осум-јадрен...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm