Новости

Што нуди новиот Nokia 6 (2018) за пристојна цена?

HMD Global го скрши мразот годинава и го претстави својот прв смартфон кој е продолжение на ланската понуда. Станува збор за следната...


Излегоа фотографии од дизајнот на Sony Xperia XA2 Ultra

Sony оваа година треба да го презентира моделот Xperia XA2 Ultra, за кого протекоа фотографии. Смартфонот е стилизиран со тенки странични...


Откриен прв Sony смартфон од средната класа за 2018 година

Нов Sony смартфон со број на модел H4133 е откриен на бенчмарк тест сајтот GFXBench што дава прв увид за понудата во средната класа за...


HTC U11 ќе има многу поевтина верзија

На 2 ноември се очекува промоцијата на новиот премиум смартфон HTC U11 Plus, но тајванскиот бренд подготвува уште едно помало...


Moto X4 официјално откриен со двојна камера на IFA 2017

Moto X4 од средната класа е конечно откриен. Телефонот има одличен дизајн со блескаво стакло, водоотпорен е, има пониска цена...


Xiaomi Redmi 5 со нови возбудливи детали

Од Кина доаѓаат првите возбудливи детали за Xiaomi Redmi 5 кој ќе понуди голем избор на различни спецификации со солидни перформанси во...


Нов бенчмарк за Motorola Moto X4, нови детали

Motorola Moto X4 се појави на нов бенчмарк тест, овој пат на сајтот GFXBench од каде се дознаваат нови детали за овој смартфон планиран...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm