Новости

BlackBerry го претстави ценовно прифатливиот Key2 LE

Откако беше претставен Key2, неделава ја презентираа и неговата поевтина верзија Key2 LE, која би можела да ...


Големи очекувања од Motorola One Power за идната недела

Се уште нема индикација кога ќе дебитира Motorola One серијата, а смартфоните продолжуваат да протекуваат....


Motorola One Power се повеќе се наближува

Motorola One Power е сосема извесно дека наскоро ќе ја доживее официјалната промоција бидејќи веќе ги собра сите сертификати и дозволи, а...


Огромниот Xiaomi Mi Max 3 претставен со одлична цена

Xiaomi го претстави новиот огромен фаблет Xiaomi Mi Max 3 кој доаѓа со 6,9 инчен Full HD+ дисплеј со размер од 18:9 со целосна...


Познат датумот на глобалниот пласман на Nokia X6

HMD Global од 19 јули ќе ја стартува кампањата за глобален пласман на нивниот најнов смартфон Nokia X6 кој најпрво дебитираше во Кина и...


Xiaomi Mi Max 3 ќе биде со 6.9-инчен дисплеј и 5400mAh батерија

Извршниот директор на Xiaomi веќе потврди дека се работи на наследникот на Mi Max 2, кој ќе пристигне наредниот...


Nokia X6 доби сертификат во Тајван, ќе оди глобално овој пат

После лансирањето на Nokia X6 во Кина минатиот месец, шефот на продуктот во HMD Global изјави дека...


Moto Z3 Play доаѓа со двојна камера и стаклен дизајн

Излезе нов рендер од претстојниот модел на Motorola - Moto Z3 Play. Компанијата наскоро ќе го претстави моделот ...


Познати првите детали за Moto Z3 Play

За претстојниот нов смартфон на Motorola Moto Z3 Play неодамна се појавија првите слики кои делумно открија како ќе изгледа овој модерен...


Лансиран подобрен Xiaomi Redmi Note 5 со AI

Xiaomi лансираше подобрена верзија на Xiaomi Redmi Note 5 која сега има поддршка за вештачка интелигенција, особено во делот на камерата...


Asus ZenFone 5 и 5Z се достојни конкуренти

Asus ZenFone 5 се претстави на MWC 2018 исто така, со изрез (notch) во дизајнот од горната страна, исто како што iPhone X...


Redmi Note 5 Pro ќе биде многу модерен

Redmi Note 5 Pro најверојатно ќе биде смартфон кој ќе ги следи модерните трендови во мобилната индустрија ќе располага со Full Display со...


Xiaomi ветува нов фаблет за прифатлива цена

Xiaomi Redmi Note 5 Pro ќе биде новиот фаблет на кинескиот стартап кој треба да пристигне официјално деновиве со што одлично ќе се вклопи...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm