Новости

Откриен нов смартфон на HTC во средната класа

HTC е прилично тивок во последно време и нема многу активности но, тоа наскоро треба да се промени со пласманот на нов HTC Desire...


Еве како би можел 7-инчениот Sony Xperia 10 Ultra да изгледа

Минатиот месец Sony објави три телефони - Xperia 1, 10, и 10 Plus, со високи дисплеи за квалитетно кино ...


Motorola го спрема најевтиниот телефон на виткање

Ако се вистинити гласините, Razr нема да има моќен хардвер, па затоа ќе има пониска цена од Samsung и Huawei...


Рендер од Moto G7 Plus покажува многу сличности со предводникот

Фотографија со Moto G7 Plus е објавена. Најголемата разлика меѓу Moto G7 и G7 Plus е големината...


Google го потврдува скорешното лансирање на Nokia 8.1

Ексклузивниот Nokia глобален бренд и еден од топ кандидатите за годината со подобрен углед на бренд, би...


Nokia 8.1 се појави на бенчмарк тест

Nokia 8.1 за прв пат се појави на бенчмарк тестот GFXBench од каде се открија првите детали за овој претстоен смартфон HMD Global, па...


Nokia X7 официјално претставен со новиот S710 дисплеј

HMD Global ја тргна завесата и од новиот Nokia X7 модел кој е официјализиран, односно станува збор за интернационалната верзија на веќе...


Нова презентација на Nokia ќе има на 11 октомври

HMD Global има многу нешта да сподели со светот овој месец. Финската компанија најави дека на 4 октомври ќе...


Xiaomi Mi 8 добива нова посебна верзија за млади

Xiaomi подготвува нова интересна верзија на Xiaomi Mi 8 наречена Youth која според самиот назив сосема е извесно дека ќе биде наменета за...


Xiaomi Mi Max 3 Pro сепак, без Snapdragon 710

Без оглед што на профилот на Weibo се појави информација дека новиот Xiaomi Mi Max 3 ќе работи со тазе процесорот Snapdragon 710 брзо...


Откриен процесорот на Xiaomi Mi Max 3 Pro

Xiaomi наскоро ќе ја финализира новата Xiaomi Mi Max 3 со дополнителен Pro модел кој треба да понуди за нијанса помоќен хардвер и поголем...


Huawei го претстави моќниот Kirin 710 за средна класа

Новиот мобилен чипсет на Huawei – Kirin 710, е наменет за средна класа на смартфони, кој му е ривал на Qualcomm...


Xiaomi Mi 8 се продадоа во 1 милион примероци

После успешното лансирање на почетокот од овој месец, предводникот Xiaomi Mi 8 се распродаде за....


Познато со каков процесор ќе работи поевтиниот Google Pixel

Google веќе е добро познато дека планира да лансира на пазарот поевтин Pixel смартфон кој ќе припаѓа на квалитетната средна класа, а сега...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm