Новости

HTC ќе оди на големо со U11 Plus

HTC и натаму привлекува големо внимание со договорот со Google вреден 1,1 милијарди долари, па се чека на нов смартфон кој ќе означи и...


Прва слика откри топ дизајн за Nokia 9

HMD Global ќе ја заокружи годинава со нивниот досега најмоќен смартфон Nokia 9 кој ќе треба да покаже дали враќањето на брендот е само...


Nokia 9 ќе пристигне со Android Oreo

На GFXBench сајтот за тестирање се појави нова верзија на претстојниот супер смартфон Nokia 9 кој од старт ќе работи со Android 8.0 Oreo...


Xiaomi Mi Mix 2 официјално претставен со одличен дисплеј

Xiaomi Mi Mix 2 е новиот смартфон на кинескиот стартап со кој повторно ќе се обиде да се натпреварува во премиум класата каде сега е веќе...


Прво рендер видео за Huawei Mate 10 што открива многу

Благодарение на доверливите информации до кои дојде Evleaks е креирано првото рендер видео од претстојниот фаблет Huawei Mate 10 со што...


LG V30 има поддршка за Daydream VR, првиот телефон со 600MHz

LG V30 има две компоненти за забава и корисност - Daydream-компатибилноста и првиот уред што може да се поврзе со мрежата од 600MHz на...


Официјално LG V30: 6-инчен P-OLED дисплеј и подобра, двојна камера

LG отвори ново поглавје во V-серијата. LG V30 докажа дека OLED е најдобриот пат кон иднината, при што дисплејот и двојната камера се...


Galaxy Note 8: Нови фотографии за фановите на Samsung

Едвај ја чекаме конференцијата на Samsung закажана за 23 август во Њујорк. Се уште Семи не објавува никакви официјални информации...


Дали е на повидок Sony Xperia XZ1 Compact?

Нов модел на Sony Mobile со екран со помала резолуција се појави на бенчмарк сајтот Geekbench и според прикажаните спецификации се разви...


Sony Xperia XZ1 „случајно“ откри дека доаѓа со Snapdragon 835 процесор!

Следната линија на Sony Xperia се очекува на крајот на август или почетокот на септември, на IFA 2017...


Што ќе понуди Asus Zenfone 4 Pro?

Asus ја подготвува четвртата генерација на Zenfone смартфоните од средната и високата класа, а дека има нов адут потврдува и појавата на...


Sony Xperia XZ1 се појави со Snapdragon 835

Sony Mobile ќе ја продолжи XZ серијата која е комбинација на висок стил со моќни перформанси и нешто пониска цена во премиум класата. Нов...


Ова се првата слика и детали за Nokia 8

Познатиот „ликстер“ Еван Блас ја откри првата слика од претстојниот смартфон Nokia 8 кој HMD Global го подготвува за високата класа...


„Мускулестиот“ Samsung Galaxy S8 Active доби зелено светло

Цврстиот теренски модел на Samsung е сега официјално сертифициран од FCC. Samsung Galaxy S8 Active ќе располага со 8-јадрен Snapdragon...


Huawei Mate 10 ќе има Kirin 970 процесор

Претстојниот Huawei Mate 10 би можел да биде еден од најдобрите телефони, затоа што ќе има Kirin 970 процесор, изработен со процесот...


Жешка есен: Доаѓаат Pixel 2 премиум моделите

Новиот модел на Google Pixel 2 (Walleye) ќе дисплеј голем 5 инчи, резолуција од 1080 x 1920 пиксели, а во однос на дизајнот нема да има...


OnePlus 5 фатен како мами на бенчмарк тестовите

TL;DR на XDA форумот за деволопери откри дека OnePlus мамел на бенчмарк тестовите за нивниот нов смартфон OnePlus 5 за да добие...


Samsung Galaxy S8 Active повторно се појави на бенчмарк сајт

Samsung Mobile ќе ја продолжи серијата на смартфони со „војнички“ стандарди, па без оглед што Samsung Galaxy S8 веќе е доста квалитетен...


Што откри првиот бенчмарк тест на Google Pixel XL 2?

Веќе не е никаква тајна дека Google ја подготвува втората генерација на Pixel смартфони, а сега се појави и првиот бенчмарк тест на...


Nokia 9 згази уште на еден бенчмарк тест

Nokia 9 по фантастичните резултати на Geekbench, „згази“ и на бенчмарк тестот на сајтот Antutu каде се појави со моќниот осум-јадрен...


Pixel XXL ќе биде најмоќен смартфон на Google

Google ќе направи сериозни напори за вмешување во топ конкуренцијата на пазарот со нивниот досега најголем и најмоќен смартфон со нов...





 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA