Новости

Sony го врати првиот PlayStation во продажба

Sony воведе нова специјална понуда со која во продажба го враќа првиот PlayStation по цена од 99 долари во пакет со 20 оригинални игри....


NOA N10 официјално доби награда EISA Best Buy Smartphone

На EISA Awards гала вечерта во Берлин, на компанијата Hangar 18 и е врачена EISA Best Buy Smartphone ....


Sony го стави најдоброто во Xperia XZ3: Беспрекорен дизајн и неверојатно искуство

Sony Mobile Communications ја продолжува еволуцијата во инженерингот и дизајнот на Xperia™ со најновиот...


Sony Xperia XZ3 ги надмина сите претходници со OLED на IFA 2018

Sony го стави скапиот OLED дисплеј во новата Xperia XZ3 што официјално ја презентираше за време на...


Објавен официјален Sony Xperia тизер за IFA 2018

Sony сигурно ќе ги претстави новите смартфони до крајот на годината и од најновиот тизер објавен од јапонската компанија...


Берлин со IFA 2018 ќе биде средиштето на технолошкиот свет

Уште 2 дена останаа до отварањето на големиот технолошки саем IFA, кој ја отвори својата врата за прв...


Sony Aibo е подобрена верзија на робот-куче со вештачка интелигенција

Роботот Sony Aibo е сега многу подобрен и новиот модел од First Litter Edition започнува со продажба од септември...


Се сеќавате ли на овој револуционерен смартфон од 2002?

Sony Ericsson t68i во 2002 година беше лансиран, презентирајќи има ги најнапредните алатки на корисниците...


Xiaomi ги претстави долгоочекуваните Mi A2 и Mi A2 Lite

Xiaomi во Мадрид ги презентираше Mi A2 и Mi A2 Lite. Mi A2 е наследник на популарниот A1, кој има ултратенок...


Sony го потврдува IFA пресот за Xperia XZ3 на 30 август

Sony потврди дека за Xperia XZ3 и XZ3 Premium ќе биде одржана прес конференција за време на презентирањето...


Sony го претстави Xperia XA2 Plus од средна класа

Sony ги претстави Xperia XA2 и XA2 Ultra на почетокот на годината, а оваа недела пристигна и XA2 Plus, кој доаѓа со поголем екран...


Видео: Sony се пофали со супериорната камера на Xperia XZ2 Premium

Sony Mobile објави промотивно видео направено со како што велат супериорната камера на Xperia XZ2 Premium која располага со најнапредниот...


Huawei спрема телефон за гејмери и смартфон со екран на виткање

Huawei е трета мобилна компанија во светот, која со P и Mate серијата освоија милиони фанови на пазарот...


Се појави нов Sony Xperia смартфон со одлична резолуција

Sony Mobile тестира нов Xperia смартфон со одлична резолуција од 3840x1920 пиксели на дисплејот со размер од 18:9 за целосна...


Sony Xperia XZ3 Premium има голем потенцијал

Се повеќе се зборува за најновиот предводник на Sony, кој дефинитивно излегува ова лето на IFA 2018 во Берлин...


Што се ќе донесе Sony Xperia XZ3

Sony е познат по тоа што лансира нови модели на секои шест месеци. Затоа сега Xperia XZ3 ѕирка од зад...


Се појави златниот Sony Xperia XZ2 Premium

Sony Mobile во полна пареа работи за наскоро да го лансира новиот Sony Xperia XZ2 Premium од кого сега се појави нова неофицијална слика...


Проверете дали вашиот телефон ќе добие нов Android

Android 8.0 Oreo има многу подобрувања во софтверот, но се уште сите телефони не го добија. Само 1% од...


Концепт дизајн за Sony Xperia XZ3

Креативните дизајнери од TechConfigurations сакале да го прогнозираат дизајнот на идниот модел на Sony - Xperia XZ3...


Sony ја стартуваше мајската безбедносна надградба

Sony Mobile ја започна мајската безбедносна надградба наменета за повеќе квалитетни Xperia смартфони од високите класи, а потоа ќе следи...


LG G7 ThinQ има „скриен“ режим за HDR10 видео

Претходно пишувавме дека LG го претстави најновиот премиум модел G7 ThinQ со супер светол дисплеј и двојна...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm