Новости

Sony 3D Creator сега достапен за нови Xperia смартфони

Sony Mobile ја лансираше Sony 3D Creator софтверската алатка за нови Xperia смартфони откако претходно ја демонстрираше првично на MWC...


Sony Xperia XZ2 Pro сепак, не е целосно откажам?

Sony најверојатно не се откажал целосно од нов смартфон кој ќе ги има карактеристиките на Sony Xperia XZ2 Pro кој кратко пред одржувањето...


Видео: Како еволуираше дизајнот на Sony Xperia?

Sony Mobile на најубав начин ја изразуваше јапонската естетика, перфектната компакност, ергонимија и елеганција во дизајнот на Sony...


Фото: Sony Xperia Ear Duo - Моќни безжични слушалки

Sony Mobile го продолжува високото темпо на лансирање на квалитетни слушалки кои имаат перфектен дизајн и голема функционалност. На...


Sony Xperia XZ2 откриен по грешка од мобилен оператор

Мобилниот оператор Three Ireland на прашање на корисник на Twitter по грешка даде одговор за засега неофицијалниот смартфон Sony Xperia...


ЕУ го казни Qualcomm поради нелегална трговија со Apple

Производителот на процесори Qualcomm е казнет со речиси милијарда евра, затоа што во рок од пет години, од 2011 ...


Како шефот на Sony ја гледа иднината на комуникациите?

Каз Хираи, генералниот извршен директор на Sony, во екстензивно интервју за The Guardian, ги откри плановите на компанијата за идното...


Sony пушти „апдејт“ за три Xperia смартфони

Sony пушти „апдејт“ за три Xperia смартфони од кои XZ, XZs, и X Performance. Овие три смартфони ја добиваат безбедносната надградба за...


Откриен прв Sony смартфон од средната класа за 2018 година

Нов Sony смартфон со број на модел H4133 е откриен на бенчмарк тест сајтот GFXBench што дава прв увид за понудата во средната класа за...


Sony Xperia XZ Premium Red лансиран на глобално ниво

Sony Mobile ја започна продажбата на новиот модел Sony Xperia XZ Premium Red на глобално ниво. Станува збор за нова верзија на маската на...


Забележан нов смартфон на Sony со Oreo систем

На графичкиот бенчмарк сајт GFXBench се појави тест на нов смартфон на Sony кој ќе биде меѓу првите со Android 8.0 Oreo оперативен...


И Xperia XZ ќе ја добие атрактивната 3D Creator апликација

Sony Mobile донесе одлуката новата 3D Creator апликација која беше промовирана заедно со свежите  XZ1 и XZ1 Compact смартфони да ја...


Sony Xperia X Ultra ќе го има најефикасниот дисплеј

Sony Mobile планира нивниот следен смартфон Xperia X Ultra да биде подобро изработен од Galaxy S8 и LG G6 со тоа што ќе има големина од...


Sony Xperia Touch: Интерактивен проектор со технологија на допир

Xperia Touch е интерактивен проектор, со кој било која рамна површина може да ја претвори во 23-инчен екран со висока резолуција на мала...


Sony вети дека прв ќе го достави Android 7.1.1 Nougat

Xperia тимот на Sony даде ветување дека ќе биде првиот бренд кој навреме ќе ја достави најновата надградба на оперативниот систем со...


Видео: Sony се пофали како изгледа Android Nougat со Xperia

Sony Mobile секогаш посветено работи на новите верзии на Android системот си тоа што надградбите целосно ги прилагодува на својот Xperia...


Sony наскоро ќе лансира нов Xperia X Performance

Sony не доби воодушевувачки оценки за последната Xperia X серија каде единствено Performance моделот вредеше многу повеќе. Но, за да ја...


На површина исплива Sony Xperia E5

Sony можеби ќе ги крати повеќето серии во средната и основната класа, но затоа пак ќе видиме најмалку уште еден смартфон од Xperia E...


Нови детали за селфи рекордерот Sony Xperia C6

Sony Mobile подготвува нов селфи рекордер Xperia C6 кој според последните тестирања на GFXBench е откриен со фантастична 16 мегапикселна...


Sony Xperia Z3 Tablet Compact надграден со Android Marshmallow

Sony го „запали моторот“ и забрзано врши надградба со најновата верзија на Android Marshmallow на повеќе смартфони, а сега во оваа група...


Протече Sony Xperia C6 со екстра селфи камера

Sony Mobile се уште не дал јасни знаци дали ќе ја продолжи C серијата, но сега протекоа слики од прототип на Xperia C6 од кои се гледа...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm