Новости

Кои компании престанаа да се рекламираат на Facebook после скандалот

Месецов Facebook е во центарот на вниманието поради скандалот со корисничките лични податоци. Откриено...


Илон Маск ноншалантно ги избриша Tesla и SpaceX на Facebook

Илон Маск доби предизвик на Twitter за да ги избрише страниците на Tesla и SpaceX на Facebook. Тој го направи тоа веднаш, без...


Фацата на Илон Маск при полетувањето на Falcon Heavy

Видео е објавено од National Geographic со реакцијата на Илон Маск, за време на лансирањето на ракетата Falcon Heavy. Сопственикот на...


Историски момент за SpaceX и Tesla Inc.

Space X успешно го лансираше Falcon Heavy од Вселенскиот центар Кенеди во Флорида. Ова е најголемата ракета на компанијата...


Подготовка на Tesla Roadster за лет на Марс

Нели верувавте дека Илон Маск го спрема Tesla Roadster за пат околу вселената? Маск објави фотографии со електричниот автомобил, кој ќе...


Омиленото прашање на Илон Маск пред да вработи некого

За многумина е остварување на сон кога ќе се вработат во некоја од компаниите (SpaceX или Tesla Inc.) на Илон Маск...


Дали таткото на Bitcoin е Илон Маск?!

Теоријата на заговор е секогаш интересна. Вчера пишувавме дека Bitcoin надмина вредност од 10.000 долари, но дали знаевме кој стои зад...


Видео: Уште еден успешен потфат на Илон Маск со Falcon 9

Илон Маск веќе нема грешки со слетувањето со ракетите на SpaceX. Лидерот на Tesla Inc. и SpaceX објави видео на Instagram со уште еден...


SpaceX пишува историја со неговиот „rocket booster“

Falcon 9 успешно слета на платформата „Се разбира дека се уште те сакам“, откако беше лансирана на 35 илјади километри во вселената за...


Доживејте ја Mission: ISS со помош на Oculus Rift

Ако не се пријавивте за вселенската програма на Илон Маск во SpaceX, со што идната година ќе се лита во орбитата на Месечината, тогаш ова...


Елон Маск заглавил во сообраќај, па сега ќе буши тунел под Лос Анџелес

Откачениот претприемач Елон Маск го најави досега најескцентричниот „Проект за бушење“ откако се наведува дека заглавил во сообраќајот во...


SpaceX напиша историја пред 1 година со Falcon 9

Илон Маск на ова видео е емотивен поради големиот успех, кое е снимано од страна на National Geographic. Овде се набљудува успешното...


Илон Маск го објави „Master Plan, Part Deux“

Илон Маск, сопственикот на Tesla Motors и SpaceX, неодамна го најави својот мастер-план за компаниите, а сега конечно го открива. Новиот...


Tesla Motors - Елон Маск дава попусти за сите

Линдон Рајв, роднина на Маск, го прашал дали може да добие попуст на Tesla автомобил, на што лидерот му одговорил дека може да добие...


Hyperloop One е фасцинантен модел на капсула од иднината

Новото модерно превозно средство Hyperloop One може да достигне брзина од 186 км/ч. Новата капсула има вакуумски цевi, кои ги смислил...


SpaceX - вака вчера слетал новиот Falcon

SpaceX повторно лансираше нов сателит во орбитата и на крај снимале видео како слетува. Falcon успешно слета и овој пат, но за жал,...


Елон Маск е лидер што не знае што е тоа бизнис

Елон Маск е лидерот што го разви Tesla Motors, стои зад компанијата SpaceX, и има многу други помали заслуги за технолошки компании што...


SpaceX безбедно ја приземји ракетата од вселената

SpaceX успешно ја заврши мисијата со испраќање на 11 сателити во вселената...


Маск загрижен дека 3 светска војна ќе му ги расипе плановите со Марс

Елон Маск е американскиот бизнисмен со милиони на сметката, кој претставува една од највлијателните личности на технолошката сцена во 21...


Blue Origin - историско вертикално слетување на ракетата

Компанијата Blue Origin изведе совршено вертикално слетување на ракетата New Shepard...


Елон Маск - на ред се електрични авиони!?

Елон Маск е прогласен за човек со две лица пред јавноста...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm