Новости

Amazon ќе лансира бесплатен музички сервис

Amazon Music Unlimited ќе биде новиот бесплатен музички стриминг сервис на онлајн гигантот кој со овој потег планира да му зададе удар на...


Facebook призна дека 2 апликации може да ги гледаат и бришат вашите пораки

Facebook признава дека им дозволил на надворешни компании да пристапуваат кон личните пораки што ги...


Samsung го извлече новиот ас - Galaxy Watch и Galaxy Home

Кога помисливме дека тоа е тоа, Samsung го извлече асот од ракавот и го претстави новото партнерство со Spotify...


djay Pro лансирана и за Windows 10

Популарната апликација djay Pro  доби соодветна верзија која целосно ќе функционира на десктоп системот Windows 10. djay Pro е една од...


Се одвива масовен хакерски напад, загрозени Twitter, SoundCloud, Spotify...

Попладнево се започна масовен DDoS хакерски напад кој таргетира повеќе сервери на најпознатите електронски и интернет сервиси и социјални...


Музиката на Beatles со Божиќна стриминг верзија

Дискографијата на Beatles поради многу проблеми со поделените авторски права долго време изостанува од најпопуларните музички апликации,...


Валкана игра на Apple - План за забрана на бесплатна музика

Apple е под сериозна истра од Американското министерство за правда за нелојална конкуренција и вршење притисок врз продуцентските куќи за...


Јака журка - Beatport со неограничена електронска музика

Beatport е најновата апликација за стриминг на музика која нуди неограничен и бесплатен пристап до илјадници песни од најдобрите DJ и...


Sony со нов музички сервис за PlayStation и Xperia

Sony најави дека корисниците на PlayStation од последните две генерации на гејмерски конзоли, како и повеќе Xperia смартфони и таблети ќе...


Биди диџеј - Пушти добра музика со djay 2

djay 2 е оценета како една од најдобрите апликации за миксање на музика со голем број на опции кои може да ги искористите во вашиот...


Twitter Music доаѓа за мобилен

Подолго време се шпекулираше дека Twitter ќе лансира музичка апликација или пак нов сервис за споделување и превземање на песни и сега...


Apple ќе претстави iRadio ова лето

Apple најверојатно ќе претстави свој сопствен музички сервис на интернет ова лето, кој што ќе биде ривал на Pandora. Новиот музички...


Rhapsody за Windows Phone 8 сега достапен со офлајн плејбек

Една недела откако конкурентот Spotify ја понуди апликацијата за Windows Phone 8, Rhapsody започна да нуди своја нова апликација за...


Spotify нуди бесплатен радио стриминг за iPhone и iPad

Spotify вчера го претстави и додаде сервисот Spotify Radio кој досега беше достапен само за PC верзијата, а сега ќе се „офајдат“...


Songbird тврди дека ја има најдобрата музичка апликација за Android

Освен оваа храбра изјава, од Songbird тврдат дека Spotify, Pandora и iTunes, ги мамат своите корисници.


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm