Новости

Стивен Вознијак голем оптимист за иднината на Apple

Ко-основачот на Apple, Стивен Вознијак, имал интервју со CNBC за како течат работите во Apple. Тој вели дека ...


Ги променивте ли поставките за приватност на Facebook?

Веќе цела недела во фокусот на вниманието се Марк Цукерберг и Facebook, уште од моментот кога шефот...


И ко-основачот на Apple го избриша профилот на Facebook

Стивен Вознијак го избриша својот профил на Facebook исто така. Социјалната мрежа моментално...


„Изгубивме контрола“: Кој ќе одговара за личните податоци на корисниците?

Во фокусот на вниманието е скандалот со Facebook и протечените податоци на 50 милиони корисници, до кои дошл,..


Првото CV на Стив Џобс - Кои способности ги наведува

Првото свое CV во животот, Стив Џобс го направил во 1973 година, кое очигледно тогаш било многу едноставно за правење...


Стив Вознијак ги продал сите биткоини што ги има

Стивен Вознијак купувал биткоини чисто за да експериментира и да го испита теренот. Еден од основачите на Apple вели дека купил биткоини...


Стив Вознијак: Apple, Google и Facebook ќе бидат уште поголеми до 2075г.

Технологијата го менува светот со голема брзина и денешниот начин на живеење со брзиот интернет и смартфоните. Денешниот живот беше...


Го чува првиот Apple-1 од 1976, вреди цело богатство

Еден од осумте оригинални Apple-1 компјутери ќе биде понуден на аукција, кој се очекува да биде продаден од 190 до 320 илјади долари....


Почетокот на Apple Computer од гаражата

Младите ентузијасти Стив Џобс и Стивен Вознијак ја основаа компанијата Apple Computer во Калифорнија, 1977 година. Магијата започнала во...


5 години го нема Стив Џобс, човекот што ја затресе технолошката индустрија

Стив Џобс и Стивен Вознијак го основаа Apple, и така станаа легенди. Џобс не напушти (24.02.1955. - 5.10.2011.) на 56 годишна возраст, но...


Големо предупредување од Хокинг и Маск

После барутот и нуклеарното оружје, автономното оружје претставува трета револуција во војувањето...


Комичарот Сет Роген како Стив Вознијак

Холивудските медиуми пренесуваат дека комичарот Сет Роген има најизгледни шанси да ја добие улогата на Стив Вознијак во новиот биографски...


HP лидер во индустријата за персонални компјутери за професионалци

Стив Возниак (Steve Wozniak) и компанијата Fusion-io ги прогласија работните станици на HP како најнапредни во компјутерската архитектура.


Погледнете ја оваа чудна слика од Ashton Katcher како Steve Jobs

Ashton Kutcher со постирањето слика на Тwitter им се заблагодарува на Sundance Film Festival за поддршката на неговиот нов филм за Steve...


Првиот Apple 1 Computer чини 630.000 долари

Еден од првите модели на 1 Computer достигна неверојатна цена на аукција во Германија каде беше продаден за високи 630.000 долари.






 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm