Новости

Откриени многу спецификации на Galaxy S9

Samsung се подготвува за големо шоу на MWC во Барселона следниот месец, но уште сега протекоа голем број на детали за спецификациите на...


Apple има 3 до 4 милиони iPhone 8 модели поради ограничените OLED екрани

Набавката на новите OLED екрани што претставува целосна промена на технологијата за Apple досега носи голем број на грижи и потенцијален...


Спремна е новата Galaxy J серија на Samsung!

Спремна е освежената Galaxy J серија на смартфони на Samsung се состои од три модели: Galaxy J7, J5 и J3. Galaxy J7 има издржлива...


Надградбата за црвениот екран на Galaxy S8 достапна во Европа

Samsung Mobile ја стартуваше софтверската надградба со која корисниците на Galaxy S8 ќе може подобро да ја прилагодуваат температурата на...


Видео: Samsung самиот протече снимка од Galaxy S8?

На интернет мрежите се врти ново протечено видео кое се чини дека е дел од официјална промотивна кампања и се верува дека Samsung...


Gionee S6 - Елегантен металец со пристојна цена

Gionee S6 можеби не е најкреативното име за смартфон, но затоа пак со цена под 300 долари и одлична изработка со метално тенко тело од 7...


Meizu Pro 5 - моќна машина со ниска цена

Pro 5 го конструираше компанијата Meizu со цел да создаде flagship модел во Pro класата...


Моќниот Meizu Pro 5 одложен за ноември

Meizu Pro 5 одличниот смартфон од новата Pro серија најверојатно ќе треба да почекаме барем уште месец дена за да го видиме на дело...


Официјално Meizu Pro 5 - Ова е евтиниот Galaxy S6

Meizu го промовираше супер смартфонот Meizu Pro 5 кој ќе биде предводник на новата Pro класа, а најдобро што може да се опише е дека е...


Meizu прави Samsung смартфон со своја цена и дизајн

Meizu може да привлече огромно внимание со новиот смартфон кој ќе има значајни компоненти од Samsung како Super AMOLED дисплеј со...


Samsung со најмоќниот телефон на преклоп

Телефоните на преклоп се уште се интересни за одреден број на купувачи, дел поради нивната конструкција, дел поради носталгија. Затоа...


Samsung Galaxy S6 Edge Plus - Поголем, поефикасен, пофраерски

Samsung го претстави и четвртиот супер смартфон оваа сезона кој се чини дека е најквалитетен, особено за фановите на големи фаблети....


Официјално Samsung Galaxy Note 5 - Супер спринтер

Samsung Mobile направи вистински спринт и го претрка Apple со промоцијата на новиот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 5 кој за прв...


Samsung Galaxy Note 5 - најмускулест во моментот

Новиот Galaxy Note 5 ќе биде лансиран од Samsung за неколку дена...


Ултра тенкиот Samsung Galaxy Tab S2 доаѓа наскоро

Samsung редно е да направи огромен успех и со Galaxy Tab S2 серијата на таблети, па затоа ќе биде применет сличен дизајн и елементи како...


Samsung Galaxy Alpha тргна по Android освежување

Еден од подобро дизајнираните смартфони на Samsung од минатата година Galaxy Alpha е ставен на листата на добивање на софтверска...


Запознавање со Lenovo S90 - Вистински убавец со убиствен сетап

Lenovo знае како да си „игра“ со материјалите на изработка, па откако ни го претстави трислојниот Vibe X2 и хеви металецот Vibe Z2 Pro,...


Погледнете ја забранетата секси реклама за Kazam Tornado 348

Рекламата за Kazam Tornado 348 наменета за телевизиските гледачи за жал е забранета поради сексуалната конотација. Во видеото има женски...


Galaxy Tab S2 ќе сецка јаболка со супер тенко тело

Samsung Mobile се подготвува на големо да ја воодушеви јавноста со втората генерација на Galaxy Tab S2 таблетите кои ќе бидат екстремно...


Samsung Galaxy Tab S II серијата помоќна од било кога

Samsung Mobile и оваа година ќе продолжи со циклусот на обновување на постојните серии на таблети и смартфони, но ќе се фокусира само на...


Samsung Galaxy Note 5 ќе ве остави без здив со 4K HD дисплеј

Откако излегоа информации за флексибилниот дисплеј на Samsung Galaxy S6 со две острици, сега се откриваат и првите детали за Samsung...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus