Новости

Samsung го откри скапиот W2019, со Snapdragon 845

Samsung официјално ја претстави најновата верзија на својот скап Android уред на преклоп - W2019. Преднарачките...


Најновиот, супер моќен член на Галакси семејството - Галакси Ноут9 претставен во Македонија

Галакси Ноут 9 (Galaxy Note 9) - создаден да го следи секој ваш чекор во динамичното секојдневие со својот целодневен перформанс, ново...


Samsung Galaxy Note 9 официјално претставен и пред македонските фанови

Samsung Mobile официјално го претстави најновиот супер моќен фаблет со неограничени можности Samsung Galaxy Note 9 пред македонските...


Останете поврзани без разлика каде се наоѓате со новиот Самсунг Галакси Часовник

Новиот Галакси часовник пристигнува со дизајн кој одговара на вашиот животен стил и овозможува поврзување на “LTE” мрежа и опции за...


Samsung ги претстави Tab S4 и Tab A 10.5" - за фамилија и за работа

Samsung има уште неколку дена до претставувањето на новиот Galaxy Note 9, а дотогаш очигледно сака да го ...


Samsung Galaxy J6+ ќе располага со масивна батерија и двојна камера

Samsung веќе го лансираше Galaxy J6, смартфон од средна класа, кој има Android Oreo и овозможува пристојни...


Нов Honor Note 10 доаѓа со огромен дисплеј

Honor брендот на Huawei се очекува наскоро да лансира нова верзија на Honor Note 10 фаблетот со рекордна големина на екранот од...


Внесете го 9 август во календарот за Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 официјално излегува на 9 август, што е 2 седмици порано од датата кога лани беше...


Рекламата за Samsung Galaxy J6 се фокусира на Super AMOLED Infinity Display

Новиот Samsung Galaxy J6 е модел од средната класа, кој доаѓа со неверојатниот Infinity Display...


Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6

Практичен паметен телефон со стил кој има живописен Супер АМОЛЕД бесконечен екран...


Откриени многу спецификации на Galaxy S9

Samsung се подготвува за големо шоу на MWC во Барселона следниот месец, но уште сега протекоа голем број на детали за спецификациите на...


Apple има 3 до 4 милиони iPhone 8 модели поради ограничените OLED екрани

Набавката на новите OLED екрани што претставува целосна промена на технологијата за Apple досега носи голем број на грижи и потенцијален...


Спремна е новата Galaxy J серија на Samsung!

Спремна е освежената Galaxy J серија на смартфони на Samsung се состои од три модели: Galaxy J7, J5 и J3. Galaxy J7 има издржлива...


Надградбата за црвениот екран на Galaxy S8 достапна во Европа

Samsung Mobile ја стартуваше софтверската надградба со која корисниците на Galaxy S8 ќе може подобро да ја прилагодуваат температурата на...


Видео: Samsung самиот протече снимка од Galaxy S8?

На интернет мрежите се врти ново протечено видео кое се чини дека е дел од официјална промотивна кампања и се верува дека Samsung...


Gionee S6 - Елегантен металец со пристојна цена

Gionee S6 можеби не е најкреативното име за смартфон, но затоа пак со цена под 300 долари и одлична изработка со метално тенко тело од 7...


Meizu Pro 5 - моќна машина со ниска цена

Pro 5 го конструираше компанијата Meizu со цел да создаде flagship модел во Pro класата...


Моќниот Meizu Pro 5 одложен за ноември

Meizu Pro 5 одличниот смартфон од новата Pro серија најверојатно ќе треба да почекаме барем уште месец дена за да го видиме на дело...


Официјално Meizu Pro 5 - Ова е евтиниот Galaxy S6

Meizu го промовираше супер смартфонот Meizu Pro 5 кој ќе биде предводник на новата Pro класа, а најдобро што може да се опише е дека е...


Meizu прави Samsung смартфон со своја цена и дизајн

Meizu може да привлече огромно внимание со новиот смартфон кој ќе има значајни компоненти од Samsung како Super AMOLED дисплеј со...


Samsung со најмоќниот телефон на преклоп

Телефоните на преклоп се уште се интересни за одреден број на купувачи, дел поради нивната конструкција, дел поради носталгија. Затоа...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm