Новости

Илон Маск: „Мислев дека најлошото помина“

Илон Маск премногу време минува во својата компанија, дури и по 120 часа неделно, што е премногу...


Tesla Inc. конечно ја постигна целта - 5 илјади од Model 3 за 1 седмица

Илон Маск сега спие мирно, тој отпушташе работници и воведуваше трети смени се со цел да може да ...


Илон Маск открива дека вработен илегално откривал информации за Tesla Inc.

Илон Маск, извршниот директор на Tesla Inc. пратил електронска порака до сите вработени во компанијата. Тој открива...


Tesla Model 3 влегува во шемата на производството со зацртана цел

Tesla Inc. за само 1 недела од месец мај пријавила над 8 илјади нови Model 3 електрични автомобили...


Ценовно прифатливиот Model Y започнува со продукција во 2019

Tesla Model 3 е ценовно прифатлив модел, кој ќе добие придружба во клубот. Тоа значи дека Tesla Inc...


Не е се така црно за Tesla Motors?

Дел од големите инвеститори во капиталните фондови кои се „обложени“ дека ќе пропаднат акциите на Tesla дигнаа фама изминатите денови...


Tesla успеа да стигне до 300.000 произведени автомобили

Tesla Inc. се уште се бори со пазарот и покрај тоа што е глобален лидер за производство на електрични автомобили. Илон Маск ...


Новиот електричен Nissan Leaf ќе биде конкуренција на Tesla

Tesla Model 3 сите ги импресионираше, кого аналитичарите го нарекоа автомобилот што може засекогаш да ја затвори вратата на бензинците и...


Tesla Model Y доаѓа порано одошто очекувавме

Tesla и Model 3 се уште се главна тема во автомобилската и технолошката индустрија, кои се првите модели доставени до сопствениците...


Илон Маск го претстави првиот ѕвер Tesla Model 3

Првите примероци на Tesla Model 3 се веќе произведени и спремни за возење, изјавил Илон Маск. Лидерот на Tesla Inc. сподели фотографии од...


Плановите на Tesla Inc. за 2017г.

Компанијата на Илон Маск зема уште поголем замав во 2017 година, кој собра милијарда долари за производство на автомобилот Model 3....


Adidas против логото на Tesla Model 3 - Било многу слично?!

Adidas ја обвинува компанијата за електрични автомобили Tesla Motors за прекршување на авторските права, поради сличноста на новото лого....


Tesla ја стартуваше Гигафабриката со огромни надежи за доминација

Tesla како што вети Елон Маск ја пушти во употреба нивната најголема инвестиција, Гигафабриката во Невада, каде ќе има масовно...


Ford Model E го спречи SEX-от на Tesla Motors

Ford откако го задржа правото на користење на „Е“ марката во 2013-та му го поремети плановите на Tesla Motors за SEX моделите кои ќе ги...


Tesla - новиот Roadster ќе биде побрз и поголем

Спортскиот модел Roadster на Tesla беше малку запоставен, но сега повторно се враќа во игра. Тој пред 9 години беше произведен и...


Анализа: Tesla Motors или се наивни или се генијалци

Tesla Motors беше доста претпазлива при најавата на новиот Model 3 кој се разликува од досегашната понуда со двојно пониска цена бидејќи...


Tesla ќе не просветли со Model X на 29 септември

Ако сте голем фан на Tesla, тогаш со нетрпение ќе го очекувате 29 септември...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm